Bogusław Linda

i

Autor: AKPA Bogusław Linda

Bogusław Linda nie wytrzymał i powiedział, co myśli. "Katolicyzm rozpieprzył nasz kraj!"

2022-01-29 19:07

Niezapomniany Franz Maurer był ostatnio gościem Małgorzaty Domagalik. W programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube, 69-letni Bogusław Linda szczerze rozmawiał z nią o filmach, sztuce, życiu, ale też o sytuacji w Polsce i o swojej wierze. Ostro dostało się Kościołowi Katolickiemu, który zdaniem aktora jest miejscem, w jakim Boga nie ma na pewno. "Mimo wszystko wierzę" - powiedział.

Małgorzata Domagalik jest znana z tego, że potrafi swoich rozmówców przekonać do absolutnej szczerości. Tak było i tym razem. Do najnowszego odcinka swojego programu "Niech gadają" dziennikarka zaprosiła legendę polskiego kina, Bogusława Lindę. W czasie trwającej niemal dwie godziny rozmowy, aktor opowiadał o swoim życiu, rolach, o upływie czasu, ale także między innymi o tym, czym jest dla niego patriotyzm. "W swoim mniemaniu jestem patriotą, ale dla większości osób pewnie już nie" - powiedział aktor. Zapytany, co przez to rozumie wyznał: "Jestem nim, bo staram się zobaczyć ten kraj całościowo, również historycznie". Jego zdaniem jedną z najgorszych rzeczy, jakie przydarzyły się Polsce, jest katolicyzm. "On tu wszedł i rozpieprzył nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju" - stwierdził Linda. 

CZYTAJ TAKŻE: Anna Nowak-Ibisz zmiażdżona przez Internautów. Poszło o jej zdjęcia z wakacji!

Kaczyński z ogromną obstwą pojechał do Kościoła. Cztery samochody

Aktor dodał, że jest mu z tego powodu niezwykle przykro, ponieważ on sam wierzy w Boga. "Nikomu innemu go jednak nie odbieram, bo uważam, że jest wszędzie. Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele" - powiedział kończąc wątek. 

CZYTAJ TAKŻE: Śpiewała hit o narkotykach, potem zniknęła z sieci. Właśnie urodziła dziecko!

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE