Borys Szyc o alkoholizmie. Jak walczył z nałogiem?

i

Autor: AKPA/Kurnikowski Borys Szyc o alkoholizmie. Jak walczył z nałogiem?

Zaskakujące wyznanie

Borys Szyc o alkoholizmie. Jak walczył z nałogiem? "Nie da rady..."

2023-01-17 13:05

Borys Szyc (45 l.) to jedna z gwiazd, które otwarcie mówią o swoich nałogach. Aktor przed kilkoma laty wyznał, że miał poważne problemy z alkoholem. Ostatnio opowiedział o swojej walce z nałogiem. Jaką drogę przeszedł Borys Szyc, by dziś żyć w trzeźwości?

Borys Szyc to popularny i uznany aktor, a prywatnie - mąż Justyny Nagłowskiej oraz ojciec dwójki dzieci. Jego córka, Sonia, skończyła już 18 lat, z kolei syn gwiazdora, Henryk, ma niespełna 3 lata. 

Kilka lat temu aktor wyznał, że zmaga się z problemem alkoholowym. Dziś Borys Szyc żyje w trzeźwości, jednak musiał stoczyć długą walkę z nałogiem. Otwarcie mówi o niej w rozmowach z mediami. Swego czasu aktor opowiedział, że przez alkohol zdarzało mu się nie pojawiać na planie zdjęciowym, przez co niejednokrotnie przerywano zdjęcia do produkcji z jego udziałem. Niedawno Szyc podkreślał, że mówi o nałogu, by pomóc innym przełamać wstyd

Borys Szyc o alkoholizmie. Jak walczył z nałogiem?

W rozmowie z "Dzień dobry TVN" Borys Szyc opowiedział o tym, jak walczył z nałogiem alkoholowym. Aktor wyjawił dotychczas nieznane szczegóły. Okazuje się, że próbował wielu metod. 

- Te metody też próbowałem. Nie da rady jakąś tabletką albo zaszyciem sobie czegoś w tyłku tego załatwić - mówił cytowany przez Pudelka Szyc.

Co więcej, gwiazdor wyznał, że próbował... "zaśmiewać" nałóg. Trudno mu było zaakceptować powiedzenie "jestem alkoholikiem".

Traktowałem to jako bardziej regułkę, którą trzeba powiedzieć. Trochę ze śmiechem. Zaśmiewałem ten mój problem. To był w ogóle mój sposób na życie. Bardzo się broniłem przed grupą wsparcia, bałem się tego najbardziej - wyjawiał Borys Szyc. - Spotykasz te 10 powiedzmy osób, które mają ten sam problem, są w tym samym momencie życia, w takiej samej d*pie kompletnej i przed nimi nic nie ukryjesz.

Nie przegap: Justyna Nagłowska zdradza, jakim mężem jest Borys Szyc. Nie szczędziła mu komplementów!

W rozmowie z "Dzień dobry TVN" Borys Szyc opowiadał również o samym alkoholizmie i tym, jak wygląda życie osoby, która wpadła w sidła nałogu. 

Jesz z alkoholem, pijesz głównie alkohol, kładziesz się spać z alkoholem. Wstajesz często z alkoholem, kochasz się z kimś z alkoholem. Nie ma normalnego przebiegu życiowego - podsumował. 

Co więcej, Szyc bez ogródek wyznał, że na dekadę przed rozpoczęciem walki o trzeźwość podjął pierwsze kroki, by dowiedzieć się, czy ma problem z alkoholem. Ostatecznie zdecydował się na ośmiomiesięczną terapię. Opisał także jej przebieg. 

Cztery miesiące rozprawiamy się ze wszystkimi stratami, wszystko, co zrąbaliśmy, co skopaliśmy w swoim życiu. Te cztery kolejne miesiące skupiamy się już na tym nowym życiu, jak je zbudować, jak je poukładać, żeby teraz móc sobie w tej trzeźwości pozostać - cytował słowa aktora Pudelek.

Sonda
Czy Borys Szyc to dobry aktor?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany