Niesamowita historia rodzinna

Brejdygant przez 13 lat nie miał pojęcia o istnieniu syna. Potem zbudowali z Zalewskim serdeczną relację

2023-09-28 10:26

Krzysztof Zalewski (39 l.) to obecnie jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Jest synem słynnego aktora Stanisława Brejdyganta i bratem reżysera Igora Brejdyganta, ale dorastał nie znając ojca ani brata. Na szczęście ta historia ma bardzo dobre zakończenie, bo mężczyźni potrafili zbudować wspaniałą więź, mimo straconych lat.

Stanisław Brejdygant wiele lat nie zdawał sobie sprawy, że ma drugiego syna

Stanisław Brejdygant to bardzo ceniony aktor, a także reżyser, pisarz i komentator otaczającej nas rzeczywistości. Jego żywiołem jest teatr, ale nie stroni również od kina i telewizji - grał m.in w "Klerze", "Klanie" i "Dziewczynach ze Lwowa". W jego życiu prywatnym nie brakowało różnorodności - miał cztery żony, nie stronił od romansów. Owocem jednego z nich było dziecko, o istnieniu którego artysta przez wiele lat nie miał pojęcia. O tym, że ma drugiego syna dowiedział się dopiero, gdy ten miał 13 lat.

Dziś syn Brejdyganta jest jednym z najpopularniejszych muzyków w Polsce. Krzysztof Zalewski wiedział o ojcu, czasem oglądał go w telewizji

Krzysztof Zalewski to znakomity wokalista, multiinstrumentalista, tekściarz, kompozytor, showman, współtwórca "Męskiego grania". Dziś gromadzi na swoich koncertach rzesze fanów i niemal każdy zna jego nazwisko. Dzieciństwo spędził bez ojca. Mama wychowywała Zalewskiego samodzielnie, mimo że tożsamość ojca nie pozostawała dla niego tajemnicą. W jednym z wywiadów przyznał, że czasami obserwował go w telewizji.  Ciężka choroba matki Zalewskiego sprawiła, że przyjaciel rodziny postanowił poinformować Brejdyganta o tym, że ma syna i że nastoletni wówczas chłopak po śmierci matki zostanie sam. 

Krzysztof Zalewski poznał ojca będąc już nastolatkiem

Zalewski poznał ojca w 1997 r. Wspominał w jednym z wywiadów, że niezmiernie się ucieszył z faktu poznania taty i z tego, że w ogóle go ma. Brejdyganta podziwiał jako aktora, artystę i erudytę, z czasem ich znajomość zacieśniła się. W 2002 r, przed przesłuchaniami do "Idola", którego później wygrał, nocował u ojca. Po jakimś czasie przyznał, że tak wtedy razem poimprezowali, że na casting przybył w fatalnym stanie. - Zabalowaliśmy tak, że o szóstej rano zasnąłem pod stołem. Po trzech godzinach zawiózł mnie na przesłuchanie, lepiej nie mówić, w jakim stanie - relacjonował w jednym z wywiadów. Na szczęście jego talent i tak się obronił. Od tamtej pory panowie utrzymują stałą, serdeczną relację. 

Piosenkarz ma również znanego przyrodniego, starszego brata - Igora Brejdyganta. W 2002 r. Krzysztof poznał również swojego starszego brata. Wg jego słów początkowo rozmowa nie kleiła się, ale szybko znaleźli nić porozumienia i wspólne tematy - oczywiście muzyczne. Dziś pozostają w przyjacielskich stosunkach i regularnie się kontaktują. 

Koncert: Zalewski, Kamiński, Mrozu w Kielcach

Quiz. Jak ma na imię ta gwiazda? My podajemy nazwisko, ty wybierz imię!

Pytanie 1 z 12
Romanowska, aktorka, nowa prowadząca "Nasz nowy dom"