Czas na pierwszy sprawdzian po wakacjach. Gwiazdy znów zmierzą się w Wielkim Teście

2021-09-22 13:21
Wielki test. Najważniejszy sprawdzian
Autor: Baranowski/Akpa Maciej Kurzajewski, Sylwia Dekiert

Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre, a z nim pierwsze okazje, by sprawdzić swoją wiedzę. Będą też ją mieli widzowie powracającego po wakacjach cyklu Wielkich Testów. Tym razem znani i lubiani zmierzą się z pytaniami na temat szkolnych lektur.

Lektury szkolne - filmy. Ekranizacje książek, które pomogą w nauce

Widowisko z udziałem znanych i lubianych od lat sprawdza znajomość zagadnień z różnych dziedzin. Pierwsza tej jesieni odsłona Wielkiego testu pozwoli nam przekonać się, jak dobrze pamiętamy lekcje języka polskiego, pytania poświęcone będą bowiem szkolnym lekturom.

Okazją do zmierzenia się z testem poświęconym naszej rodzimej literaturze jest obchodzony w tym roku jubileusz odbywającej się od 2012 r. pod hasłem „Narodowe Czytanie” akcji, której celem jest propagowanie najważniejszych polskich utworów. Inicjatywa, która rozpoczęła się przed laty od publicznego czytania fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, na przestrzeni kolejnych edycji przypominała również m.in. „Trylogię” oraz „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa czy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Tegoroczna odsłona wydarzenia poświęcona była z kolei słynnemu dramatowi Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Znajomość najważniejszych polskich dzieł literackich sprawdzać będą w ramach Wielkiego testu o literaturze gospodarze quizu – Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Z 36 pytaniami zmierzą się zaproszeni do studia artyści, sportowcy i osobowości telewizyjne, którą staną do walki w duetach, zwycięska para przekaże zaś nagrodę główną na cel charytatywny.

Emisja w TV:

Wielki test o literaturze

Środa 21.00 TVP 1

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE