Doda przeciw GMO: NIE CHCĘ MIEĆ RAKA WSZYSTKIEGO!

2012-11-21 21:58

Doda na swoim blogu popiera ekologów, którzy obawiają się, że nowa Ustawa o nasiennictwie będzie furtką dla żywności modyfikowanej genetycznie. Gwiazda stwierdza, że nie chce mieć raka wszystkiego od chemicznej sałaty, która rośnie przez jeden dzień.

Na początku listopada w Sejmie przeszła nowa "Ustawa o nasiennictwie". Minister Rolnictwa jednak uspokaja i zapewnia, że kompletnie wyeliminuje ona rośliny zmodyfikowane genetycznie. Innego zdania są ekolodzy, którzy twierdzą, że otworzy ona furtkę zmodyfikowanej żywności.

Postawa ekologów nie jest obojętna Dodzie, która nie chce odżywiać się sałatą, która rośnie w jeden dzień. Gwiazda na swoim blogu zamieściła apel ekologów, którzy domagają się, by Polska pozostała wolna od GMO.

Koalicja rządząca przegłosowała 9 listopada 2012 roku ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. GENETYCZNIE MODYFIKOWANE ORGANIZMY! Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych.

Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach. Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci - udostępnij tą informację dalej! WŁAŚNIE DLATEGO ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ DO WAS - DNIA 25GO LISTOPADA O GODZINIE 13TEJ ORGANIZOWANA JEST WRAZ Z GRUPĄ AKTYWISTÓW MANIFESTACJA POD PAŁACEM PREZYDENCKIM. DOŁĄCZCIE DO NAS. Ma to na celu "pokazanie się", zaistnienie w opinii  publicznej i w mediach.

Doda nie pozostawiła tej sprawy bez komentarza. Wokalistka zdaje się być bardzo poruszona tą sprawą.

- Nie mam zamiaru mieć raka wszystkiego od chemicznej sałaty rosnącej w jedną dobę, a jak ktoś chce mieć dzieci to niech też się zastanowi czy jak mu się urodzi z czterema głowami będzie mu wesoło - napisała w komentarzach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE