Ubrana w piórka Doda świętuje 15-lecie Fundacji DKMS. Pamiętacie jak ratowała swojego narzeczonego?

2024-02-22 15:46

W 2010 roku, Doda (40 l.), która była wówczas narzeczoną Adama Darskiego (46 l.), zaangażowała się w poszukiwanie dawcy szpiku kostnego dla niego. Wtedy też Fundacja DKMS odnotowała rekordowe zainteresowanie ze strony potencjalnych dawców. Dziś Fundacja świętuje swoje 15-lecie. Na specjalnym wydarzeniu nie mogło więc zabraknąć wokalistki, która pojawiła się cała w piórkach.

Doda i Adam Darski tworzyli jedną z najpiękniejszych par w polskim show-biznesie. Kiedy muzyk zachorował, jego ukochana ruszyła z pomocą. - Wiedziałam, że bez mojej pomocy będzie po prostu jednym z milionów chorych czekających na szpik. Zapomniałam o naszych kłótniach, a priorytetem stało się jego zdrowie - wspominała. Cała sytuacja odbiła się negatywnie także na jej zdrowiu. - Za każdym razem wychodziłam z tego szpitala wypompowana. Schudłam wtedy 10 kilogramów, ważyłam 48. Byłam cieniem siebie. Byłam wykończona nerwowo, ale fizycznie też już nie dawałam rady. Przez pięć tygodni nie mogłam spać. Włosy wyłaziły mi garściami. Pamiętam, jak mojej makijażystce leciały łzy, kiedy mnie malowała. Mówiła, że nie może na mnie patrzeć, bo mam tylko czaszkę obciągniętą skórą - opowiadała.

Podczas koncertu Doda zaapelowała do fanów o pomoc dla swojego ówczesnego narzeczonego, ale także dla wszystkich osób, które czekały na dar życia od swojego „bliźniaka genetycznego”.

- To największa akcja rejestracji w historii Fundacji DKMS. Były takie momenty, że padły nam serwery, a później nasi pracownicy nie nadążali z rozpakowywaniem odesłanych pakietów rejestracyjnych - mówiła Joanna Mejner z Fundacji DKMS, która pracowała przy tym wydarzeniu. W ciągu kilku miesięcy zamówionych zostało prawie 100 000 pakietów. Wiele osób udało się uratować dzięki wsparciu Dody.

Doda świętuje 15-lecie Fundacji DKMS. Pamiętacie jak ratowała swojego narzeczonego?

Tym bardziej nie dziwi obecność Dody na specjalnym wydarzeniu Fundacji DKMS, która obchodzi właśnie 15-lecie swojego istnienia. Wybrała na ten dzień różową sukienkę z piórkami, czym wzbudziła zachwyt fotoreporterów.

Kto jeszcze pojawił się na wydarzeniu? Sprawdź naszą galerię.

To z nimi spotykała się Doda. O tych związkach było bardzo głośno
Sonda
Czy Nergal słusznie był posądzany, o satanizm?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki