Dowbor przerywa milczenie ws. Mateusza, który rzucił się pod pociąg! Dramat bohatera Nasz nowy dom

i

Autor: Instagram Dowbor przerywa milczenie ws. Mateusza, który rzucił się pod pociąg! Dramat bohatera "Nasz nowy dom"

Trudno powstrzymać łzy

Dowbor przerywa milczenie ws. Mateusza, który rzucił się pod pociąg! Dramat bohatera "Nasz nowy dom"

2022-11-24 12:32

Do mediów dotarła wiadomość o dramacie Mateusza Szmajducha, który wraz z babcią pojawił się w 137. odcinku programu "Nasz nowy dom". 21-latek chciał odebrać sobie życie i rzucił się pod pociąg. Cudem udało mu się przeżyć, ale stracił nogę. To dramat dla chłopaka, który trenował siatkówkę. W sieci trwa zbiórka pieniędzy na protezę. Teraz głos w jego sprawie zabrała Katarzyna Dowbor.

Super Express jako pierwszy poinformował o tragedii, jaka spotkała jednego z bohaterów programu "Nasz nowy dom". W sieci trwa zbiórka pieniędzy na protezę dla Mateusza Szmajducha, którą założył jego przyjaciel Maciej. W opisie zrzutki czytamy, że zebrane środki przeznaczone zostaną na na protezę nogi, którą 21-latek stracił kilka miesięcy temu, gdy próbował odebrać sobie życie i rzucił się pod pociąg.

Mateusz potrzebuje też pieniędzy na rozpoczęcie nowego życia bez babci, Małgorzaty, której mieszkanie wyremontowano w programie "Nasz nowy dom". Z relacji przyjaciela chłopaka wynika, że Mateusz "nie ma już własnego kąta u babci". Na razie nie wiemy jeszcze, jak wyglądają stosunki chłopaka z babcią, bo opisy są dość zagadkowe. Szczególną uwagę zwraca jedno zdanie napisane przez Macieja: "Z tej racji, że wychowywała go [Mateusza - przyp. red.] babcia, nie miał od kogo czerpać właściwych wzorców".

Wiadomość o dramacie Mateusza dotarła również do prowadzącej programu "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor zamieściła w sieci poruszający wpis, w którym zdradziła, że od razu, gdy go poznała, zauważyła pewne niepokojące oznaki w jego zachowaniu.

- Gdy kilka lat temu poznałam Mateusza zauważyłam, że jest bardzo zamknięty w sobie, ale niezwykle mocno związany z babcią. Udało nam się fajnie porozmawiać na meczu siatkówki, która była wtedy dla niego wszystkim. Trenował, jeździł z babcią na mecze. To był jego świat, dlatego wiem jaką tragedią jest dla Mateusza strata nogi - napisała Katarzyna Dowbor.

W dalszej części zwróciła się bezpośrednio do Mateusza.

- Chciałabym go przytulić i powiedzieć, że jego świat się nie skończył, że życie przed nim i mimo wszystko może być piękne i takie jak sobie wymarzył. Trzymaj się kochany, bo jesteś świetnym młodzieńcem, wrażliwym, dobrze wychowanym i ciepłym. Pamiętaj, że masz wokół siebie dużo życzliwych Ci przyjaciół, którzy pomogą! - napisała Katarzyna Dowbor.

TYLKO U NAS! Spytaliśmy Mateusza, czy babcia wyrzuciła go z wyremontowanego domu! "Z mojego pokoju zrobiła sobie sypialnię!"

Zobaczcie niżej zdjęcia z wizyty ekipy programu "Nasz nowy dom" w domu Mateusza i jego babci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE