Edward Miszczak odchodzi z TVN. To koniec pewnej epoki! Skąd taka decyzja?

i

Autor: AKPA/Podlewski

Edward Miszczak odchodzi z TVN. To koniec pewnej epoki! Skąd taka decyzja?

2022-06-07 20:26

Edward Miszczak pełnił funkcję dyrektora programowego TVN od 1998 roku. Dziś polskie media obiegła informacja o rezygnacji ze stanowiska 67-latka. Jaka była przyczyna odejścia Edwarda Miszczaka z TVN? Miał nie tylko wpływ na wizję programową stacji, ale i sam występował w roli prezentera. To już kolejny wieloletni dyrektor TVN, który zdecydował się na taki krok.

Edward Miszczak rezygnuje z funkcji dyrektora programowego stacji. Kto przejmie jego rolę w TVN?

Informacja o rezygnacji Edwarda Miszczaka z pełnienia funkcji dyrektora programowego stacji TVN została oficjalnie potwierdzona przez Katarzynę Kieli, dyrektor generalną TVN. Rozesłała maila do pracowników, w którym choć podkreśla, że na pożegnanie Edwarda Miszczaka ze stacją jeszcze przyjdzie czas, to już teraz przestaje on pełnić dotychczasową rolę w jej zarządzie.

Edward Miszczak pozostawał na stanowisku dyrektora programowego jednej z najpopularniejszych stacji telewizji w Polsce od 1998 roku. Przez wiele lat pełnienia tej funkcji miał nie tylko wpływ na wizję programową stacji, ale i sam występował okazjonalnie w roli prezentera! Prowadził programy takie jak "Ludzie w drodze", czy "Urzekła mnie twoja historia" i "Cela". 

Obecnie dziennikarz, związany w przeszłości także z radiem, obejmie funkcję dyrektora pionu Programmingu. Jak można było przeczytać w mailu przesłanym do pracowników stacji, choć Edward Miszczak był odpowiedzialny za tworzenie najbardziej rozpoznawalnych formatów programów, dziś jest gotowy na inne wyzwania. Nadal będzie jednak blisko stacji, którą prowadził przez tyle lat.

Nie podano jeszcze informacji na temat tego, kto miałby zastąpić Edwarda Miszczaka na stanowisku dyrektora programowego stacji TVN. To jednak już kolejny jej wieloletni dyrektor, który zdecydował się na rezygnację ze stanowiska. Taką decyzję podjęli w minionych latach także Adam Pieczyński, związany z TVN-em od 2001 roku oraz Justyna Pochanke.

"Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niej bardzo dobrze przygotowani. W tym miejscu chcę podziękować Edwardowi za jego 25-letni wkład w rozwój TVN. Będąc od pierwszego dnia na pokładzie naszej firmy Edward tworzył największe i najbardziej rozpoznawalne formaty i przyczynił się do wyjątkowego postrzegania marki TVN. To dzięki tak silnej ramówce TVN jest od wielu lat niekwestionowanym liderem rynku w Polsce. Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać, ale już teraz życzę mu wszystkiego dobrego i powodzenia w przyszłości." - pisała Katarzyna Kieli.

Od dnia premiery "Dnia świra" minęło już 20 lat! Sprawdźcie w naszej galerii zdjęć poniżej, czy film słusznie zasłużył na miano legendy.

Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec: PiS pisze scenariusz na katastrofę, a nie na wychodzenie z kryzysu
Sonda
Czy lubisz oglądać stację TVN?