Królowa Elżbieta II

i

Autor: Frank Augstein /AFP, https://www.instagram.com/schafernaker/

Podbił jej serce!

Elżbieta II była zauroczona polskim prezenterem pogody! Kim jest Tomasz Schafernaker?

2022-09-19 14:14

W ostatnich tygodniach życia Królowa Elżbieta II (+96 l.) musiała zrezygnować z wielu aktywności. Nawet stanie i chodzenie było dla niej ogromnym wysiłkiem. Brytyjska monarchini nie odmawiała sobie jednak prognozy pogody, którą w stacji BBC prowadzi Tomasz Schafernaker (43 l.). Polak podbił jej serce!

Królowa Elżbieta II uwielbiała oglądać prognozę pogody

Ostatnie tygodnie przed śmiercią nie były łatwe dla królowej Elżbiety II. Jak donosi brytyjski "Daily Mail", monarchini była coraz słabsza, a czynności takie jak stanie, wchodzenie i schodzenie po schodach, sprawiały jej dużo trudności. Kobieta nie mogła również chodzić na spacery oraz uczestniczyć w piknikach organizowanych na terenie królewskiej posiadłości Balmoral, w której od lat spędzała wakacje. Elżbieta II nie zrezygnowała jednak ze wszystkich swoich przyzwyczajeń. Monarchini wprost uwielbiała oglądać prognozę pogody, którą w stacji BBC prowadzi Polak, Tomasz Schafernaker.

Informator "Daily Mail" zdradził, że 43-latek od razu podbił serce królowej przez swoje nietypowe nazwisko.

To było jak zadurzenie. Zawsze chciała oglądać prognozę pogody, kiedy ją prowadził. Bardzo bawił ją sposób, w jaki czytano jego nazwisko. Uwielbiała go oglądać.

Kim jest Tomasz Schafernaker?

Tomasz Schafernaker to polsko-brytyjski meteorolog, który w 2017 roku został okrzykniętym ulubionym prezenterem pogody Wielkiej Brytanii. Mężczyzna urodził się i wychowywał w Gdańsku, a edukację kontynuował już w Zjednoczonym Królestwie. Schafernaker ukończył meteorologię na Uniwersytecie Reading w hrabstwie Berkshire. Ze stacją BBC związany jest od 22 lat. Prezenterem pogody został w 2000 roku, co uczyniło go najmłodszym pogodynkiem BBC. W latach 2004-2005 porzucił pracę na rzecz nauki w koledżu Met Office w Exter. Przez pewien czas pracował również w ITV oraz Londyńskim Centrum Pogody. Do BBC powrócił w 2006 roku. Prezenter jest bardzo popularny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie obserwuje prawie 50 tys. osób! Jak możemy zobaczyć, mężczyzna jest pasjonatem nie tylko meteorologii, ale również sztuki. Schafernaker maluje obrazy, a następnie wystawia je na sprzedaż. Dzieła pogodynka kosztują od 400 do 3 tys. funtów brytyjskich.

Spodziewalibyście się, że Polak podbije serce Królowej Elżbiety II?

Sonda
Czy masz swojego ulubionego prezentera pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE