Ile punktów przyznali Polsce widzowie z Ukrainy?

i

Autor: AKPA

Eurowizja 2022. Fani oburzeni werdyktem ukraińskiego jury. Ile punktów przyznali Polsce widzowie z Ukrainy?

2022-05-15 9:45

Zwycięstwo Ukrainy na Eurowizji 2022 mocno podzieliło Polaków. Internauci są oburzeni werdyktem ukraińskiego jury w sprawie reprezentanta naszego kraju, Krystiana Ochmana (23 l.). Tymczasem znaczenie mają nie tylko głosy jury, ale również widzów. Ile punktów przyznali Polsce ukraińscy widzowie? Sprawdź!

Noc z 14 na 15 kwietnia 2022 roku była pełna emocji. Chwilę po godzinie 1:00 poznaliśmy zwycięzcę Eurowizji 2022. Został nim reprezentant Ukrainy, zespół Kalush Orchestra. Krystian Ochman uplasował się na 12. miejscu. Polak otrzymał 46 punktów od jurorów oraz 105 od widzów. Chociaż Krystianowi nie udało się dotrzeć do podium, dał on niesamowity popis swoich umiejętności wokalnych! Uczestnictwo w Eurowizji z pewnością otworzy mu drogę do kariery muzycznej.

Niestety, zwycięstwo Ukrainy mocno podzieliło Polaków. Wszystko przez fakt, że ukraińskie jury nie przyznało Polsce punktów. Zdaniem wielu internautów, Krystian Ochman powinien je otrzymać chociażby ze względu na pomoc, jakiej Polacy udzielili Ukraińcom w obliczu wojny. Werdykt ten stał się pretekstem do publikowania ksenofobicznych i nienawistnych komentarzy. Tymczasem nie tylko ukraińskie jury nie przyznało punktów reprezentantowi Polski. W podobny sposób postąpiła większość państw biorących udział w finale. Ochman za swój występ otrzymał punkty jedynie od jury z Grecji (10), Francji (8), Wielkiej Brytanii (8), Izraela (6), Malty (4), San Marino (4), Azerbejdżanu (2), Północnej Macedonii (2) i Gruzji (2). Można zobaczyć to na poniższym wykresie.

Głosy widzów i jury dla Polski

i

Autor: eurovisionworld.com

Co ważne, wpływ na zwycięstwo danego reprezentanta mają nie tylko głosy jury poszczególnych państw, ale również widzów. I to właśnie ukraińscy widzowie przyznali Ochmanowi maksymalne 12 punktów. W mediach pojawiają się również informacje, że Ukraińcy nie zgadzają się z werdyktem swojego jury w sprawie Polski.

Poznajcie wszystkich finalistów 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 2022!

EUROWIZJA - vlog nr 4
Sonda
Eurowizja 2022 - czy jesteś zadowolony z wyników?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE