Roksana Węgiel - reprezentantka Polski na Eurowizji 2018

i

Autor: east news Roksana jest zwyciężczynią 1. edycji programu The Voice Kids

Prezes TVP Jacek Kurski potwierdza. Eurowizja Junior w Polsce w 2019 roku!

2018-12-10 13:53

Roksana Węgiel (13 l.) piosenką "Anyone I Want To Be" zwyciężyła w tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Zgodnie z regulaminem w kolejnym roku gospodarzem konkursu może być kraj zwycięscy. I tak też się stanie, a koncerty pokaże TVP.

- Mamy to! Telewizja Polska zorganizuje konkurs Eurowizji Junior 2019 - napisał na swoim Twitterze prezes Jacek Kurski (52 l.), potwierdzając tym samym, że międzynarodowy konkurs z udziałem dzieci odbędzie się w naszym kraju.

Telewizja Polska i EBU (Europejska Unia Nadawców) z dumą ogłaszają, że gospodarzem kolejnego konkursu Eurowizji Junior zostanie…Polska! Będzie to debiut naszego kraju w roli gospodarza konkursu od czasu jego rozpoczęcia w 2003 roku. Roksana Węgiel piosenką "Anyone I Want To Be" zwyciężyła w tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Polska aplikacja do organizacji konkursu Eurowizji Junior w 2019 roku została oceniona najwyżej przez komisję EBU. Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych powiedział: - Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!.

- Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

W tym roku konkurs organizowany był na Białorusi. Zwyciężyła w nim 13-letnia Roksana Węgiel, która wykonała utwór "Anyone I Want to Be". Polka za swój występ zdobyła 215 punktów! W Mińsk Arena poza naszą piosenkarką wystąpili przedstawiciele 19 innych państw. Była to dotychczas najwyższa liczba uczestników konkursu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE