Eurowizja: Lena Meyer-Landrut dała zwycięstwo Niemcom w konkursie

2010-05-31 12:34

Niemcy oszaleli ze szczęścia, po tym jak w 55. konkursie piosenki Eurowizji, zwycięstwo zapewniła im młodziutka Lena Meyer-Landrut (19 l.). Wcześniej nasi sąsiedzi ze zwycięstwa w tym konkursie cieszyli się... 28 lat temu. Drugie miejsce zajęła Turcja, a trzecie Rumunia. Reprezentujący Polskę Marcin Mroziński (25 l.) nie awansował do finału.

Lena Meyer-Landrut w konkursie zaprezentowała piosenkę "Satellite", która od kilku tygodni cieszyła się ogromnym powodzeniem w Niemczech. Skoczna, dynamiczna kompozycja spodobała się także widzom Eurowizji w całej Europie. Piosenka zyskała 246 punktów, wyprzedzając turecki zespół maNga o 76 oczek. Trzecie miejsce zajęła Rumunia.

Według organizatorów, w sali Telenor Arena, w pobliżu Oslo, show oglądało 16 tys. osób. Przed ekrany telewizorów konkurs przyciągnął 120 milionów widzów.

Polska znów daleko w tle

Szkoda tylko, że po raz kolejny Polakom nie dane było przeżyć wielkich emocji. Reprezentujący nas w konkursie Marcin Mroziński z piosenką "Legendą" zajął dopiero 13 miejsce w jednym z półfinałów. Tym samym wciąż pozostaje nam wspominać wielki sukces Edyty Górniak (38 l.) z 1994 roku, gdy zajęła ona z nagraniem "To nie ja" drugie miejsce.