Fatalne wieści dla fanów Świata według Kiepskich

i

Autor: AKPA "Świat według Kiepskich" znika z anteny

Fatalne wieści dla fanów "Świata według Kiepskich". Kultowy serial znika z anteny

2022-06-01 8:12

"Świat według Kiepskich" przez lata cieszył się niesłabnącą popularnością. Niestety, ostatnio jego oglądalność drastycznie spadła. Jak udało się ustalić portalowi Wirtualnemedia.pl, kultowy serial zniknie z anteny. Informację przekazała Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

"Świat według Kiepskich" to serial komediowy emitowany na antenie Polsatu od 1999 roku. Przez 23 lata powstało 588 odcinków (w tym odcinki specjalne), które składają się na 34 sezony. Za reżyserię kultowej produkcji odpowiadają Okił Khamidow (odc. 1–282), Patrick Yoka (odc. 283–528) oraz Adek Drabiński (od odc. 529). Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Polsat nie przewiduje kontynuacji kultowego serialu. Informację tę przekazała Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat:

- Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go - powiedziała.

Dziennikarze portalu Wirtualnemedia.pl podejrzewają, że jedną z przyczyn zakończenia serialu jest śmierć Ryszarda Kotysa (+88 l.) i Dariusza Gnatowskiego (+59 l.), czyli serialowych Paździocha i Boczka. Pierwszy z nich zmarł w styczniu 2021 roku, a drugi - październiku 2020 roku. Największą oglądalność serial osiągnął wiosną 2012 roku. Oglądało go wtedy 2,79 mln widzów. Ostatni sezon, wyemitowany jesienią 2021, oglądało już tylko średnio 628 tys. widzów. Portal ustalił, że stacja nie planuje wprowadzenia do ramówki nowego serialu komediowego, który zastąpiłby "Świat według Kiepskich".

Z okazji zakończenia sitcomu, Polsat ma zamiar wydać książkę, która podsumuje 23 lata jego emisji.

- W publikacji aktorzy zdradzają kulisy produkcji, opowiadają wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem serialu. Oczywiście Andrzej Grabowski jest niewątpliwie królem anegdot i dowcipów i niejednokrotnie wywoła nasz uśmiech - poinformowała Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew.

Książka ma pojawić się już jesienią tego roku z okazji jubileuszu 30-lecia Telewizji Polsat. Terentiew ma nadzieję, że będzie to piękny prezent dla miłośników produkcji.

O czym jest "Świat według Kiepskich"?

Serial opowiada o perypetiach rodziny Kiepskich, której głową jest Ferdynand (Andrzej Grabowski). Mężczyzna spędza czas na piciu alkoholu, paleniu papierosów i oglądaniu telewizji. Nie szuka zatrudnienia, bo - jak uważa - "nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem". Jego żoną jest Halina (Marzena Kipiel-Sztuka), która utrzymuje całą rodzinę. Kiepscy doczekali się dwójki dzieci: Marioli (Barbara Mularczyk) i Waldusia (Bartosz Żukowski). Innymi ważnymi postaciami są sąsiedzi Kiepskich: Marian Paździoch (Ryszard Kotys) i Arnold Boczek (Dariusz Gnatowski). Poza tym w serialu wystąpiła Krystyna Feldman w roli babki Kiepskiej oraz Bohdan Smoleń, który zagrał listonosza Edzia. Produkcja przedstawia stereotypowy model polskiej rodziny i piętnuje zachowania takie jak lenistwo, chamstwo czy alkoholizm. 

Galeria: Odeszli z serialu "Świat według Kiepskich" 

Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat
Sonda
Oglądasz nadal "Świat według Kiepskich"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE