Fryderyki 2022. Agnieszka Woźniak-Starak zaliczyła wpadkę czy zrobiła to celowo?

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko, Jacek Kurnikowski Fryderyki 2022. Agnieszka Woźniak-Starak zaliczyła wpadkę czy zrobiła to celowo?

Fryderyki 2022. Agnieszka Woźniak-Starak zaliczyła wpadkę czy zrobiła to celowo? [GALERIA]

2022-04-29 21:10

Fryderyki to prestiżowe nagrody muzyczne wręczane cenionym artystom. Na wydarzeniu prowadzonym przez Gabi Drzewiecką, Agnieszkę Woźniak-Starak, Agnieszkę Kołodziejską i Damiana Michałowskiego pojawiła się cała plejada gwiazd. Zobaczcie zdjęcia!

Podczas gali Fryderyków wręczane są jedne z najważniejszych muzycznych nagród. Na gali pojawiają się najpopularniejsze polskie gwiazdy. W tym roku wydarzenie uświetniły występy takich artystów jak m.in. Kwiat Jabłoni, Mery Spolsky i Ralph Kamiński. Ze względu na wypadek na Fryderykach 2022 nie wystąpił zespół T.Love.

Na wydarzeniu pojawiły się największe gwiazdy, m.in. Katarzyna Nosowska, Halina Mlynkova, Monika Brodka, Piotr Kupicha, Miuosh, Daria Zawiałow, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz zespół Tulia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uwagę zebranych oraz fotoreporterów przyciągnęły kreacje gwiazd, które pokazały się na czerwonym wydarzeniu, ale także prowadzących. Gabi Drzewiecka wybrała połyskujący, cekinowy kombinezon odsłaniający część brzucha, Damian Michałowski zdecydował się na białą stylizację, zaś Agnieszka Woźniak-Starak i Agnieszka Kołodziejska założyły kreacje w tym samym odcieniu - mocnym różu. Prawdopodobnie był to celowy zabieg - sugeruje to także fakt, że podczas wręczania statuetki zespołowi Muchy żartobliwie wspomniała, że artyści otrzymują ją od "różowych Agnieszek".

Fotoreporterzy zainteresowali się także kreacjami Moniki Brodki (miała na sobie strój z siatki) oraz Haliny Mlynkovej, która wybrała strój inspirowany stylem Michaela Jacksona - czarne buty i spodnie, białe długie skarpety oraz białą koszulę ze srebrnymi wstawkami.

Ogólne zdziwienie wzbudził także fakt, że zamiast zdobywcy jednej ze statuetek, Maty, na scenie pojawiła się zakapturzona postać w czarnej zimowej kurtce i z zasłoniętą twarzą. Podczas odbierania Fryderyka postać ta zdjęła kaptur - okazało się, że tym, kto odbierał nagrodę za Matę, był... Gracjan Roztocki!

Fryderyki 2022: lista zwycięzców

Znamy już pełną listę zwycięzców statuetek. Podczas gali Fryderyków triumfowali m.in. Monika Brodka, Mata oraz sanah. Kto otrzymał Fryderyki 2022? Poniżej prezentujemy pełną listę: 

Album roku - muzyka korzeni blues: Miuosh i Zespół Śląsk - "Pieśni współczesne"

Album roku - piosenka poetycka i literacka: Ralph Kaminski - "Kora"

Album roku - alternatywa: Fisz Emade Tworzywo "Ballady i protesty"

Album roku - elektronika: Rysy - "4GET"

Album roku - rock/metal: Muchy - "Szaroróżowe"

Album roku - hip-hop: Mata - "Młody Matczak"

Album roku - indie pop: Kaśka Sochacka - "Ciche Dni"

Album roku - pop: sanah - "Irenka"

Autor/autorka/team autorski roku: Bartosz Waglewski (Fisz)

Kompozytor/kompozytorka/team kompozytorski roku: Daria Zawiałow oraz Michał Kush

Producent roku: Jakub Galiński/Hania Rani

Utwór roku: Męskie Granie Orkiestra 2021 (Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino) "I Ciebie też, bardzo"

Teledysk roku: Brodka - "Game Change"

Zespół/projekt artystyczny roku: Fisz Emade Tworzywo

Artysta roku: Ralph Kaminski

Artystka roku: Daria Zawiałow

Debiut roku: Kaśka Sochacka

Złoty Fryderyk (za całokształt twórczości): Jacek "Budyń" Szymkiewicz

Sonda
Podoba Wam się styl Agnieszki Woźniak-Starak?
Jak Krystian Ochman dba o głos przed Eurowizją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE