Kim jest Mata? Raper od "patoreakcji" i "patointeligencji". Czy to syn znanego profesora?

2022-01-28 10:16
Kim jest Mata? Raper patoreakcja i patointeligencja Czy to syn znanego wykładowcy?
Autor: Youtube Kim jest Mata? Raper "patoreakcja" i "patointeligencja" Czy to syn znanego wykładowcy?

Kim jest Mata? Najpierw była "Patointeligencja", później "Patoreakcja" - czyli utwór który podbił Youtube i media społecznościowe oraz wywołał spore zamieszanie w sieci. Wszystko za sprawą ataku i krytyki wobec Telewizji Polskiej i prezesa TVP Jacka Kurskiego. Dzieło Maty - nastolatka, który rapuje o swoim życiu po sukcesie "Patointeligencji" w ciągu pierwszej doby obejrzało niemal dwa miliony internautów. Co ciekawe, Mata to syn znanego profesora Uniwersytetu Warszawskiego Marcina Matczaka. Kim jest raper Mata?

Kim jest Mata? Czym zasłynął raper?

Mata czyli Michał Matczak to absolwent znanego warszawskiego liceum im. Batorego. Ma 20 lat i urodził się we Wrocławiu. Mata jest też synem profesora prawa Marcina Matczaka oraz współprowadzącej szkołę języka angielskiego Arletty Śliwińskiej-Matczak. Swoją muzyczną działalność na szeroką skalę rozpoczął w 2018 roku. Na początku 2020 roku wydał pierwszy album studyjny pn. "100 dni do matury". Zyskał on status potrójnie platynowej płyty. 

Mata zasłynął przede wszystkim z utworu "Patointeligencja", który opowiada o życiu nastolatków którzy mają bogatych rodziców, a jej tekst wywołuje dużo kontrowersji. Teraz po raz kolejny zszokował opinię publiczną utworem "Patoreakcja".

Wstałem jak co dzień rano i się okazało, że świat po*****o

Dzwonią telefony u mnie na chacie

Dzwonią telefony moim ziomalom

Chcą wiedzieć wszystko o Macie, wszystko o Pato

Dyrka wkur****a chodzi w tę i we w tę po sekretariacie

I myśli nad karą dla mnie za to, że

Jestem wkur*****m dzieciakiem Jestem zniszczonym dzieciakiem

Leżałem w zamszowym płaszczu na Emilii Plater

I bеzdomny kupił herbatę mi, żebym nie zamarzł

Widziałеm k**ę i widziałem xanax

Jak graliśmy w poker bez ubrań w gimnazjum

To po*****e no, ale leżę na podłodze i czekam na karę

Oczy przekrwione jakbym dostał gazem

Pół litra na głowę popite browarem

Mój ziomo to ja... Błagam nie mówcie tego mojej mamie

 Największe kontrowersje i dyskusje budzi jednak fragment, w którym Mata odnosi się do Telewizji Polskiej i prezesa TVP Jacka Kurskiego. "J***ć Telewizję Polską, Jacek Kurski - c**j ci w dziąsło. Przestań mi k***o rodzinę prześladować, bo chciałbym w spokoju dorosnąć" - śpiewa raper Mata. W swoim utworze odnosi się też do mediów i polityków, broni też swojego ojca - Marcina Matczaka. 

Klip pojawił się w serwisie YouTube 30 marca. W ciągu doby zdobył ponad 1,7 miliona wyświetleń i zajął pierwsze miejsce w karcie "na czasie" serwisu YouTube. 

Sam Mata określił siebie jako bananowy dzieciak. - Nie jestem dzieciakiem z bloków, tylko szczylem z klasy średniej, wychowanym na strzeżonym osiedlu, który zajawił się rapem przez Jesteś Bogiem. Na początku miałem zresztą bana na ten film, bo tam przeklinali, a ja byłem wychowywany pod kloszem, więc obejrzałem go dopiero w gimnazjum. Moja przygoda z polskim rapem zaczęła się więc od Paktofoniki, ale wcześniej był też Eminem i 2Pac. Ludzie z mojego środowiska, z bananowych szkół, nie słuchali jednak takiej muzyki - przyznał w rozmowie z portalem Newonce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE