zobacz relację

Fryderyki 2023 Relacja na żywo z Areny Gliwice. Mrozu zgarnął pięć Fryderyków!

2023-04-23 7:01

Fryderyki 2023, Gliwice RELACJA NA ŻYWO W sobotę, 22 kwietnia, w Arenie Gliwice odbyła się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu - Fryderyki. Na scenie wystąpili znakomici artyści. Mrozu zgarnął aż pięć statuetek Fryderyka! Na bieżąco relacjonujemy wyniki Fryderyków i występy nagrodzonych wokalistów i zespołów. Zapraszamy do śledzenia relacji na SE.pl, w poniższym materiale.

Na żywo

Fryderyki 2023, Gliwice. Relacja na żywo

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Drodzy Czytelnicy
Dziękujemy za to, że śledziliście naszą relację z gali Fryderyków 2023 w Gliwicach. Więcej informacji oraz mnóstwo ciekawostek zza kulis, już od rana na se.pl. Dobrej nocy

00:05

Fryderyka w kategorii Album Roku METAL otrzymał zespół Behemoth za Opvs Contra Natvram.

23:55

Złoty Fryderyk za całokształt działalności dla Andrzeja Korzyńskiego został przyznany pośmiertnie. Nagrodę odebrali wnukowie artysty. 

Andrzej Korzyński był kompozytorem i pianistą. Jego muzykę słychać m.in. z filmie "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy.

23:49

Fryderyka w kategorii Artysta Roku Jazz otrzymuje Michał Barański.

23:40

Najgłośniejszy występ wieczoru. To jest Behemoth.

23:30

W transmisji telewizyjnej przerwa, a na scenie szaleje Doda!

23:21

Fryderyka 2023 w kategorii Utwór Roku otrzymuje Za daleko autorstwa Mrozu i Vito Bambino.

23:20

W kategorii Kompozytor/Kompozytorka/Duet kompozytorski Roku Fryderyka otrzymują Dawid Podsiadło i Jakub Galiński.

23:03

Fryderyka w kategorii Album Roku Rock otrzymuje Dezerter.

- Reprezentuję zespół Dezerter, byłem jego menedżerem. Nagraliśmy płytę, za którą mogliśmy iść do więzienia. Dlatego nagrodę postrzegam jako zwycięstwo wolnego słowa - powiedział Maciej Chmiel w imieniu zespołu Dezerter.

22:55

Fryderyka w kategorii Album Roku Indie Pop otrzymuje Mitch & Mitch. Zaraz po wręczeniu statuetki na scenie pojawił się Rubens, który ma w tym roku aż sześć nominacji.

22:46

Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku otrzymuje Sara James.

"Dziękuję bardzo. Jest to coś niesamowitego. Ale się jaram! Thank You" - powiedziała niespełna 15-letnia artystka.

A oto jej najnowszy utwór, który miał premierę wczoraj.

22:40

Mrozu na scenie w hitowym kawałku "Nogi na stół". Bawi się cała Arena Gliwice.

22:18

Fryderyka w kategorii Artysta Roku 2023 otrzymuje Mrozu! To już jego czwarta statuetka. Ten artysta idzie dzisiaj jak burza. W tej kategorii pobił m.in. Vito Bambino i Dawida Podsiadło.

Kilka pytań do Dody, prosto z Arena Gliwice. Zobaczcie

22:10

Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych wędruje do Ewy Bem. Artystka pojawiła się na scenie z Vito Bambino. "Przeszłam przez różne fazy przygotowań do tego momentu, jak miały brzmieć podziękowania. Ktoś mi powiedział za kulisami: Pani Ewo, ten Fryderyk się Pani po prostu należał. Chciałam bardzo podziękować tym wszystkim, którzy przez blisko 50 lat prowadzą mnie, pozwalając mi być sobą, nie patrząc na mody i oczekiwania. To jest cudowne. Dedykuję Fryderyka Ginger Root, Pameli i Gabryśce."

22:05

Na scenie T.LOVE z Kasią Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni). Rewelacyjny występ

22:03

Fryderyka w kategorii Artystka Roku otrzymuje Sanah! Wokalistki niestety nie ma w Arenie Gliwice. Daria Zawiałow nie miała okazji wręczyć statuetki. Zostanie ona przekazana w innym terminie.

22:00

Na scenie fenomenalna Sara James. Kończy występ THANK YOU GLIWICE! Szkoda, że tak krótko. Czas na Fryderyka dla Artystki roku. Zwyciężczynię ogłasza Daria Zawiałow.

21:55

Fryderyka w kategorii Album Roku Hip Hop otrzymują Szczyl i Magiera za płytę "8171". "Mamo wygrałem Fryderyka!" - zadzwonił Szczyl ze sceny. - "Z całego serca Ci gratuluję!" - powiedziała mama artysty.

21:48

Grzegorz Hyży na scenie! Publiczność tańczy i śpiewa "Sztos".

21:45

Fryderyka w kategorii Album Roku Pop otrzymuje Mrozu za "Złote bloki"Co za zaskoczenie! Gratulacje!

21:39

Rozpoczęła się najważniejsza część gali wręczenia Fryderyków 2023. Gości przywitali Marcin Prokop, Wojciech Łozowski, Gabi Drzewiecka i Paulina Krupińska. A na scenie występuje Julia Wieniawa

21:20

Oczekujemy na drugą część finałowej Gali Fryderyków 2023.

20:53

Jest i ona! Doda na ściance. Jak oceniacie kreację? Króciutka sukienka zrobiona z pasków z klamrami. To remake z 2003 roku.
 

20:47

Mrozu i Arek Sitarz zdobywają Fryderyka dla Teamu Autorskiego Roku!

20:44

Za Najlepsze nagranie koncertowe Fryderyka zdobywa Dawid Podsiadło za Leśną muzykę.

20:40

Fryderyka za Zespół/Projekt Artystyczny Roku zdobywa MIOUSH i Zespół Śląsk. Brawa!

20:40

Daria Zawiałow specjalnie dla nas przed galą Fryderyków. Daria trzyma kciuki za wszystkich, a wręczać będzie nagrodę w kategorii Artystka roku. Zobaczcie, co powiedziała

20:34

Kolejny Fryderyk dla Brodki! Nagroda w kategorii Teledysk Roku została przyznana dla Brodki za teledysk do utworu Sadza.

20:28

Nagroda Fryderyk za Najlepsze Nowe Wykonanie została przyznana dla Albo Inaczej feat. Kaśka Sochacka, za ,,Ostatnią prostą".

20:24

Zwycięzcą kategorii Producent/Producentka/Team Producencki Roku został Mrozu.

20:22

Tytuł najlepszego Albumu Roku Muzyka Dziecięca przyznano The Best of Studio Filmów Rysunkowych. Brawo!

20:20

Fryderyk za zwycięstwo w kategorii Album Roku Muzyka Filmowa, Teatralna, Ilustracyjna wędruje do Hani Rani za album "Venice - Infinitely Avantgarde.

Skalpel dostaje Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

Maja Kleszcz zgarnia Fryderyka w kategorii Album Roku Blues. Gratulujemy!

Andrzej Gondek dostaje Fryderyka za zwycięstwo w kategorii Fonograficzny Debiut Roku Jazz.

Michał Barański otrzymuje Fryderyka w kategorii Album Roku Jazz za album "Masovian Mantra". Gratulujemy!

Sanah dostaje Fryderyka w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka za album "sanah śpiewa Poezyje".

Nagrodę w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

20:10

Kategoria Album Roku Alternatywa: Wygrywa Brodka za album "Sadza" i dostaje Fryderyka!

19:40

Poznajecie tego artystę?

Ralph Kaminski

19:35

Nareszcie tłoczno robi się również na ściankach. Tu Anna Wyszkoni, w kolorach wiosny.

19:25

Przed wejściem do Areny Gliwice, gdzie odbędzie się gala ustawiła się spora kolejka fanów. Na miejscu wydarzenie relacjonuje nasz dziennikarz Jakub Tuchaj.

19:20

Podsiadło czy Rubens? Ten pojedynek na statuetki rozgrzewa fanów. Najwięcej nominacji przypadło w tym roku właśnie Dawidowi, który ma szanse na statuetkę dla najlepszego autora tekstów, kompozytora, artysty, utworu, a także za najlepszy popowy album roku oraz najlepsze nagranie koncertowe. Taką samą ilość nominacji zgromadzał Rubens, który choć nie jest na rynku nowicjuszem, to zdobył uznanie za swój debiutancki solowy album. Czytaj więcej.

17:14

Znamy już laureatów tegorocznych Złotych Fryderyków 2023, czyli nagród za całokształt osiągnięć artystycznych. Te cenne statuetki trafią do Ewy Bem, Andrzeja Korzyńskiego i Tadeusza Strugały. Pierwszej laureatki nie trzeba nikomu przedstawiać, to wielka gwiazda polskiej piosenki, nazywana Pierwszą Damą Polskiego Jazzu. Od 50 lat zachwyca fantastycznym głosem, niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi wyjątkowa charyzmą sceniczną. Wydała kilkanaście albumów i setki piosenek. Pośmiertnie Złotym Fryderykiem został uhonorowany Andrzej Korzyński. Czytaj więcej

15:55

Ostatnie przygotowania do gali wręczenia Fryderyków 2023. Zobaczcie zdjęcia, zapowiada się świetna impreza

14:38

Doda i Nergal wezmą udział w tegorocznej gali rozdania Fryderyków. To jedna z niewielu okazji, by artyści z tak odległych gatunkowo światów muzycznych, zagrali na jednej scenie. Internauci zastanawiają się, jak będzie wyglądać spotkanie pary po latach, Doda nie pozostawia jednak złudzeń w tej kwestii. Oj, będzie się działo!

Przeczytajcie więcej: Doda i Nergal na gali Fryderyków. Wspólnej sweet foci raczej nie będzie

13:25

Fyderyki 2023 - kto ma szansę na statuetkę? Znamy laureatów Złotych Fryderyków!

Czytaj więcej: Fryderyki 2023: NOMINOWANI

11:16

To już dzisiaj! Impreza odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, w Arenie Gliwice. Fryderyki zaczynają się około godz. 18:30, ale relacja na żywo z rozdania nagród w telewizji TVN startuje o 21:35. Wcześniej, o 18:55, w TVN również ma zostać wyemitowane nagranie z Fryderyków. Tym bardziej, że czeka nas jeszcze czerwony dywan i ścianki z udziałem gwiazd. Relację na żywo z tego wydarzenia będziemy również prowadzić w serwisie SE.pl.

Witamy w relacji na żywo z wydarzenia Fryderyki 2023. Właściwa impreza startuje w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 21:35. Do tego czasu będziemy informować Was na bieżąco o wydarzeniach towarzyszących. Zajrzymy za kulisy, porozmawiamy z gwiazdami. Informacje, które tutaj znajdziecie, nie pojawią się nigdzie indziej. Zapraszamy!

Fryderyki 2023: Gala rozdania nagród

Zobacz zdjęcia

Fryderyki 2023 przed nami! Gdzie odbędzie się impreza? Miejsce tegorocznej gali to Arena Gliwice. Kiedy rozpocznie się to prestiżowe wydarzenie? Zgodnie z harmonogramem, Fryderyki zaczynają się w sobotę, 22 kwietnia, około godz. 18:30, ale relacja na żywo z rozdania nagród w telewizji TVN startuje o 21:35. Wcześniej, o 18:55, w TVN również ma zostać wyemitowane nagranie z Fryderyków. Tym bardziej, że czeka nas jeszcze czerwony dywan i ścianki z udziałem gwiazd. Relację na żywo z tego wydarzenia będziemy również prowadzić w serwisie SE.pl. Na jakie występy możemy liczyć? Na scenie pojawią się między innymi Sara James, BOKKA i Ania Leon, Rubens, Szczyl, Doda, Natalia Szroeder, Lanberry i Bovską. Nie zabraknie także Mroza, Smolastego, Grzegorza Hyżego, a także zespołów Love, Feel, Rita Pax i Behemoth.

Przeczytaj również: Doda i Nergal na gali Fryderyków. Wspólnej sweet foci raczej nie będzie

Kto zdobędzie statuetkę - Fryderyki 2023? Nominacje, wyniki

Lista nominowanych do tegorocznych Fryderyków 2023 jest długa. W kategorii "Album Roku Pop" nominowani są Dawid Podsiadło za Lata Dwudzieste, Doda za album Aquaria, MROZU - Złote bloki, Natalia Szroeder - Pogłos Suplement, a także Sanah i jej Uczta. W kategorii "Artystka Roku" nominowane zostały Agnieszka Chylińska, Brodka, Kaśka Sochacka, Natalia Szroeder i Sanah, natomiast w kategorii "Artysta Roku" widzimy Dawida Podsiadło, Mrozu, Ralpha Kaminskiego, Rubensa i Vito Bambino. Wyniki głosowania poznamy w sobotę wieczorem, 22 kwietnia, podczas gali Fryderyki 2023 w Arenie Gliwice.

Przeczytaj także: Nominacje do Fryderyków 2023. Szok! Rubens z taką samą ilością nominacji, co Podsiadło

Fryderyki 2023. Co to za nagroda?

Fryderyki to bardzo prestiżowa nagroda przyznawana od 1995 roku, która uważana jest za zdecydowanie najcenniejszą statuetkę polskiej branży fonograficznej. Co roku artyści nominowani są w przeróżnych kategoriach, które dotyczą nie tylko ich piosenek, ale także teledysków i albumów, które wydali. Fryderyki 2023 odbędą się 22 kwietnia. Wówczas poznamy tegorocznych laureatów.

Fryderyki 2023. Relacja na żywo

Sonda
Fryderyki 2023. Będziesz oglądać?