Polacy ją uwielbiali. Straszna śmierć Gabrieli Kownackiej wstrząsnęła całym krajem

2021-11-30 13:00
Gabriela Kownacka zmarła 11 lat temu
Autor: AKPA Gabriela Kownacka zmarła 11 lat temu

30 listopada mija 11 lat od śmierci Gabrieli Kownackiej. Polacy uwielbiali ją za role w serialach tj. "Rodzina zastępcza" czy "Matki, żony i kochanki". Aktorka przez lata walczyła z chorobą, która totalnie wyniszczyła jej organizm. Gabriela Kownacka była piękną kobietą i chciała, by bliscy właśnie tak ją zapamiętali. Przed śmiercią nie chciała widzieć żadnych znajomych i prawie nikogo nie wpuszczała do swojego domu. Poznajcie smutne szczegóły.

W 2004 roku Gabriela Kownacka dowiedziała się, że ma raka piersi. Leczenie przynosiło pozytywne skutki, aktorka zaczęła wracać do zdrowia i do pracy na planie serialu "Rodzina zastępcza". Nie chciała jednak rozmawiać o swojej chorobie. Maryla Rodowicz wspominała później w "Fakcie", że Kownacka totalnie odcięła się od znajomych.

- Nawet na planie jej choroba była tematem tabu. Mało kto miał jakieś wieści o Gabrysi. Chciałam też odwiedzić ją w domu, ale ona nie chciała żadnych telefonów. Producentka serialu uprzedziła nas, żeby do niej nie chodzić, bo nikt nie ma tam wstępu. Zawsze była piękna i zapewne nie chciała się pokazać w złej formie - mówiła Maryla Rodowicz.

NIE PRZEGAP: Doda z zarzutami! Były mąż piosenkarki, Emil S. zatrzymany

4 lata później jej stan gwałtownie się pogorszył, lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór mózgu. Wtedy Gabriela Kownacka totalnie odcięła się od ludzi i świata zewnętrznego. Do końca opiekowali się nią syn i były mąż, jednak nikogo więcej nie chciała widzieć.

- W chorobie odizolowała się psychicznie i fizycznie od wszystkich i wszystkiego. Kiedyś poszłyśmy na wernisaż i żartowała, że kiedy zauważy, że mężczyźni przestali oglądać się za nią na ulicy, to przestanie żyć. Kiedy przestała być piękną i atrakcyjną kobietą, nie chciała mieć z nikim kontaktu - wspominała Laura Łącz w rozmowie z "Angorą".

Gabriela Kownacka spoczęła na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim na Woli

NIE PRZEGAP: Tak wygląda teraz 69-letni Bogusław Linda. Zaszył się na innym kontynencie [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy oglądałeś serial "Rodzina Zastępcza"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE