Przystojniak z Polsatu zmarł w zapomnieniu. Groby gwiazd programów rozrywkowych TVP, TVN i Polsatu. Niezapomniani WIDEO

2021-01-28 20:11

"Niezapomniani. Cmentarne historie". Bohaterowie znani z udziału w różnego rodzaju talent-show oraz programów typu reality mieli swoje 5 minut sławy. Część z nich umierała potem w zupełnym zapomnieniu. Zobaczcie, jak pochowani są gwiazdorzy show Polsatu, TVN i TVP.

Piotr Wańko czyli Henio z Pamiętników z wakacji i grób Jarosława z Dżentelmeni i wieśniacy

i

Autor: mat. własny Groby uczestników programów rozrywkowych. Niezapomniani
Groby gwiazd show Polsatu, TVN i TVP. Tu spoczywają uczestnicy Baru, Big Brothera i Pamiętników z wakacji | Niezapomniani

W ubiegłym roku zmarli Karol Fijołek z "Hell's Kitchen", Gienek Loska (1975-2020) - "Mam talent" i "X Factor", Marek "Krzykacz" Pawłowski (1973-2020) z programu Złomowisko PL, który odszedł nagle w sylwestra i został pochowany na Cmentarzu Północnym w Warszawie, czy też Andrzej Bizoń (1976-2020) znany z reality-show "Dwa światy", zdobywca tytułu Mister Polski 2000 oraz aktor ("Pogoda na jutro"). Przez 7 lat chorował na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), stracił wzrok i był przykuty do łózka. Został pochowany w rodzinnych Witkowicach.

Uczestnicy talent-show 

Jerzy Pawluk (1978-2011) - uczestnik show Polsatu "Fabryka Gwiazd" (2008) - usunięty z programu z powodu wyroku w zawieszeniu. Brał także udział w "Szansa nie sukces". Zmarł na zawał serca wywołany chorobą alkoholową. Wokalista współpracował z m.in. Blue Cafe, Stachurskim, Norbim, Sławkiem Uniatowskim i K.A.S.Ą.

Marek Sochacki (1956-2012) - wokalista, kompozytor i animator kultury. Z wykształcenia filolog polski. Pochowany na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu. W "Szansie na sukces" wystąpił w odcinku z Lady Pank w 1996 roku („Tańcz, głupia, tańcz”).

Grzegorz Wawrzeńczyk (1966-2012) ps. Czysty Harry - wokalista, klawiszowiec, autor tekstów. Był członkiem pierwszego składu zespołu IRA. Po odejściu z grupy został nauczycielem muzyki w strawczyńskiej podstawówce oraz instruktorem w Gminnym Ośrodku Kultury. Był autorem piosenki promującej gminę Strawczyn. Zmarł po krótkiej chorobie i został pochowany w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Strawczynie. W 1997 roku wystąpił w "Szansie na sukces" w odcinku z Urszulą. Zaśpiewał „Luz-blues w niebie same dziury”

Katarzyna Markiewicz (1976-2014) - wokalistka zespołu One Million Bulgarians, która będąc już ciężko chora wzięła udział w show "The Voice of Poland". Dostała się do kolejnego etapu w drużynie Justyny Steczkowskiej Zmarła 23 marca 2014 roku na raka szyjki macicy. Została pochowana na cmentarzu ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

Jakub Chaba (1992-2016) - perkusista zespołu Shapeles zginął w wypadku samochodowym w Głogowie Małopolskim w drodze na studia do Akademii Muzycznej w Rzeszowie. Wystąpił razem z Kapelą Sołtysa Wąchocka Marka Samsonowskiego w "Must be the music". Został pochowany w Wąchocku.

Piotr Jacyno "Boczek" (1986-2017) - uczestnik programu "Bitwa na głosy". Wokalista zmarł na białaczkę. Został pochowany na Cmentarzu komunalnym w Malborku. Miał 31 lat.

Tomasz Kabis (1990-2019) - iluzjonista znany z finału 6. edycji "Mam talent". Niecały rok przed śmiercią, dokładnie w Wigilię 2018 roku dowiedział się, że ma nowotwór serca i opłucnej. Został pochowany na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach.

Uczestnicy innych programów rozrywkowych

Piotr Wańko (1983-2014) - aktor naturszczyk znany z roli Henia, męża Beatki z paradokumentu Polsatu "Pamiętniki z wakacji" zmarł w lipcu 2014 roku. Wiadomość o jego śmierci wypłynęła dopiero po latach. W internecie pojawiła się informacja o samobójczej śmierci Piotra. Mężczyzna miał nie poradzić sobie z presją, która na niego spadła po nagłej popularności słynnego "mięsnego jeża", czyli piosenki jaką wykonał na cześć popisowego dania swojej filmowej żony. Gwiazdor "Pamiętników z wakacji" pochowany jest na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Barbara Romaniak (1935-2018) w mediach podawane nazwisko Romaniuk - gwiazda "GoggleBox. Przed telewizorem" zginęła potrącona przez samochód dostawczy w lutym 2018 roku, gdy przechodziła na przejściu podziemnym na ul. Wileńskiej w Warszawie.. W TTV występowała w towarzystwie dwójki przyjaciół - Reginy Krasnowskiej i Józefa Ponceleusza. Pogrzeb pani Basi odbył się w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie.

Jarosław B-K. (1979-2020), rybak z Mrzeżyna wystąpił w programie TTV "Dżentelmeni i wieśniacy". 20 czerwca 2020 utonął w samochodzie wpadając do portu nadmorskiego w Mrzeżnie. Mężczyzna miał założone kajdanki, co oznacza, że było to samobójstwo a nie wypadek. Bohater programu TTV został pochowany na miejscowym cmentarzu.

Uczestnicy programu "Chłopaki do wzięcia": Roman Paszkowski "Napoleon" (zm. grudzień 2017) na zawał serca, Staszek (zm. sierpień 2019)  i Oficer Wiesiek (zm. styczeń 2020).

Cezary Mocek (1952-2019) zmarł w czasie nadawania pierwszej edycji programu "Sanatorium miłości". Zgon nastąpił z powodu obustronnego zapalenia płuc. Miał cukrzycę i problemy z krążeniem. Na jego pogrzebie na Starym Cmentarzu w Łodzi pojawił się m.in. prezes TVP Jacek Kurski. Cezary Mocek. 11 lat wcześniej stracił żonę, która zginęła potrącona przez samochód.

19-letnia Kasia Kamińska była znana z programu "Nasz nowy dom". W marcu 2016 roku wpadła pod pociąg i straciła nogę. Poruszała się na wózku inwalidzkim, a jej dom nie nadawał się dla osób niepełnosprawnych. Gdy wydawało się, że po interwencji Katarzyny Dowbor wszystko dobrze się układa. Dziewczyna zrobiła prawo jazdy dla niepełnosprawnych. W styczniu 2018 roku Kasia zginęła w wypadku samochodowym pod Wyszkowem. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Na miejscu zginął jej 25-letni chłopak Michał. Kasia Kamińska została pochowana na cmentarzu w rodzinnym Lucynowie (woj. mazowieckie).

Agata Łapka, współwłaścicielka restauracji "Kiełbacha i korale" (Karczma u Bartka) z Bukowiny Tatrzańskiej. 25-latka została znaleziona martwa w lokalu w 2016 roku. Cztery lata wcześniej wzięła udział w "Kuchennych rewolucjach"

Uczestnicy pierwszej edycji reality-show "Bar" (2002) 

Marian Majewski (1976-2011) - 26 marca 2011 roku w Pardubicach w Czechach znaleziono jego ciało na torach kolejowych. Uczestnik pierwszej edycji Baru zginął pod kołami pociągu towarowego. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Pochowany na cmentarzy Rybnik Boguszowicie.

Roman Szewczyk (1982-2005) - model i poeta z Nowego Targu - 31 grudnia 2004 roku targnął się na swoje życie, zmarł dwa dni później. Pochowany na miejscowym cmentarzu Skotnica.

Uczestnicy "Big Brothera"

Anna Baranowska (1960-2007) - uczestniczka pierwszej edycji Big Brothera zmarła w październiku 2007 roku w Lublinie w mieszkaniu swojego partnera, artysty Grzegorza B. Dwa dni wcześniej miała zostać napadnięta i pobita. Za nieoficjalną przyczynę zgonu podawano także zatrucie alkoholem. Miała córkę Olgę.

Józef Warchoł (1964-2015) - polski kick-boxer mistrz świata i podwójny Europy, pięściarz i zawodnik MMA, karateka stylu Kyokushin. Po zakończeniu kariery związał się z polityką - był w Lidze Polskich Rodzin i Samoobronie. Wziął udział w 5. edycji Big Brothera. Z show został usunięty karnie po wszczęciu awantury i rozwaleniu drzwi. Warchoł zmarł po ciężkiej chorobie związanej z krzepliwością krwi i został pochowany na cmentarzu w Koszalinie.

Janusz Dzięcioł (1953-2019) - zwycięzca I edycji polskiego "Big Brothera". Był komendantem straży miejskiej w Świeciu, radnym miasta Grudziądz i posłem na Sejm VI i VIi kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zginął w wypadku drogowym, wpadając samochodem pod pociąg, kilkaset metrów od domu w Białym Borze. Został pochowany w Olsztynie na parafialnym cmentarzu na ul Żurawiej. Był żonaty z Wiesławą, miał córkę Katarzynę.