Wspierała go rodzina

Grzegorz Damięcki pożegnał ukochaną mamę. Tłum gwiazd na pogrzebie Barbary Borys-Damięckiej [ZDJĘCIA]

2023-06-21 14:50

Aktor Grzegorz Damięcki (57 l.) pożegnał swoją ukochaną mamę Barbarę Borys-Damięcką (†85 l.), która była senatorem Platformy Obywatelskiej. Wcześniej zasłynęła jednak jako reżyser telewizyjny i teatralny. Na warszawskich Powązkach Wojskowych żegnał ją tłum polityków i artystów.

W środę 21 czerwca na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej - pani senator Platformy Obywatelskiej, która przed laty związana była ze środowiskiem artystycznym.

Była żona Damiana Damięckiego (82 l.) reżyserowała przedstawienia Teatru Telewizji oraz współtworzyła takie programy jak "Tele-Echo" i "5-10-15" oraz większość programów telewizyjnych Kabaretu Starszych Panów. W latach 1997–2007 pełniła funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Syrena w Warszawie. Później poszła w politykę. Była senator VII, VIII, IX i X kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz marszałkiem seniorem Senatu X kadencji. Jej bratem jest znany ekonomista Józef Wancer (81 l.).

Tak wyglądał pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej

Grzegorz Damięcki zjawił się z całą rodziną, żoną i dziećmi, którzy nie odstępowali go na krok. Mógł też liczyć na wsparcie przyjaciół ze środowiska artystycznego. Na ceremonii nie zabrakło jego serdecznej przyjaciółki Magdaleny Schejbal (43 l.) oraz aktorów: Wojciecha Malajkata (60 l.), Piotra Polka (61 l.) i stryjecznego brata Mateusza Damięckiego (42 l.).

Na pogrzebie przemówił Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - pan Tomasz Grodzki.

Barbara Borys-Damięcka zmarła 9 czerwca. Bliscy nie ujawnili przyczyny śmierci pani senator.

Zobaczcie zdjęcia z pogrzebu Barbary Borys-Damięckiej w naszej galerii.

Szaflarską POCHOWANO z ulubioną FLASZKĄ l Niezapomniani
Sonda
Czy czarny to według Ciebie jedyny kolor odpowiedni na pogrzeb?
Listen on Spreaker.