Grzegorz Damięcki

i

Autor: AKPA Grzegorz Damięcki

Zmarła sanator PO

Rodzina Damięckich w żałobie. Nie żyje Barbara Borys-Damięcka

2023-06-09 17:14

Znany aktor Grzegorz Damięcki (57 l.) stracił matkę, Barbarę Borys-Damięcką (85 l.), która była senatorem Platformy Obywatelskiej. Wcześniej zasłynęła jako reżyser telewizyjny i teatralny. Informację o jej śmierci przekazał szef klubu KO Borys Budka.

- Dziś odeszła od nas Barbara Borys-Damięcka, reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 roku senator RP. Postać nietuzinkowa, oddana kulturze i drugiemu człowiekowi - napisał Borys Budka na Twitterze.

Była żona Damiana Damięckiego (82 l.) reżyserowała przedstawienia Teatru Telewizji oraz współtworzyła takie programy jak Tele-Echo i 5-10-15 oraz większość programów telewizyjnych Kabaretu Starszych Panów. W latach 1997–2007 pełniła funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Syrena w Warszawie. Póżniej poszła w politykę. Była senator VII, VIII, IX i X kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz marszałkiem seniorem Senatu X kadencji. Jej bratem jest znany ekonomista Józef Wancer (81 l.).

Po raz ostatni publicznie Barbara Borys-Damięcka pokazała się w połowie kwietnia na premierze książki posłów Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego pt. "Wielkie Żniwa".

Przypomnijmy, że jej syn Grzegorz Damięcki jest kuzynem Mateusza i Matyldy Damięckich, dzieci Macieja Damięckiego (brat Damiana).

Pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej zaplanowany jest na 21 czerwca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14:00 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie. 

Schejbal i Damięcki mają ROMANS?! Paparazzi zrobili im zdjęcia, aktor ma żonę i dzieci...

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani