Gwiazda Polsatu o walce z rakiem: Bez Roberta bym umarła

2018-06-02 12:42

Prezenterka Polsat News Joanna Górska niedawna ogłosiła, że wygrała z nowotworem. Od lipca 2017 roku chorowała na raka piersi. Na początku dziennikarka nie wierzyła, że pokona chorobę. Na szczęście miała u swojego boku partnera, podróżnika Roberta Szulca. To właśnie on namówił ją do tego, by w czasie leczenia, poleciała z nim na wakacje na dalekie Seszele. Teraz Joanna Górska nie kryje, że gdyby nie ukochany mogłoby jej już tu nie być. - Bez Roberta bym umarła - powiedziała w rozmowie z reporterem Wp.pl.

Joanna Górska o swojej chorobie nowotworowej poinformowała w październiku ubiegłego roku w mediach społecznościowych. Potem relacjonowała jak wygląda jej walka z rakiem piersi. Pokazała się m.in. bez włosów, które straciła po chemioterapii. Teraz, kiedy w jej organizmie nie ma już komórek rakowych, dziękuje swojemu ukochanemu za pomoc w przejściu przez najtrudniejszy okres w swoim życiu. - Robert przeprowadził mnie za rękę przez całe leczenie. Ja nawet nie byłam w stanie rozmawiać z lekarzami, żeby zapytać, co będzie ze mną dalej. Mało tego, nie pamiętałam tego, co się wydarzyło w gabinecie – wyznała Górska w rozmowie z WP.

Dziennikarka Polsat News miała pewne obawy, że partner może ją zostawić w chorobie. – Obawiałam się, że może tego nie wytrzymać, bo widział mnie w tak różnych sytuacjach, po których niejednemu by się odechciało. Gdy były momenty, kiedy myślałam, że po prostu nie dam już rady, to on mi rysował cel i mówił, zobacz, twój Kacper ma teraz 12 lat, zaraz będzie miał w październiku urodziny, więc trzeba będzie mu coś fajnego zorganizować – opowiadała.

Prezenterka wspomniała także o świętach Bożego Narodzenia, podczas których, dużo myślała o śmierci. – Mocno sobie wbiłam w głowę, że są to moje ostatnie święta. Wpadłam w taki dołek, że nie potrafiłam z niego wyjść. I znowu Robert mi pomógł, który powiedział, że jak chcę, to możemy zrobić religię z twojego chorowania i wszyscy będziemy strasznie teraz przeżywać. Albo, jak chcesz, zaczniemy myśleć o tym, co masz przed sobą. Cel jest już niedaleko – powiedziała.

Teraz po pokonaniu nowotworu Joanna Górska chce razem z Robertem Szulcem kontynuować swój projekt "Świat na raty", czyli podróży dookoła świata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE