Jan Nowicki nie żyje. Tragiczne wiadomości

2022-12-07 12:53

Do mediów docierają właśnie tragiczne wiadomości. Wybitny aktor, Jan Nowicki nie żyje. Artysta zmarł w nocy w środę (7 grudnia) w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Aktor na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii. Miał 83 lata.

Jan Nowicki nie żyje. Tragiczne wiadomości

i

Autor: AKPA Jan Nowicki nie żyje. Tragiczne wiadomości

Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal w rozmowie z portalem Włocławek Nasze Miasto przekazał wiadomość o śmierci Jana Nowickiego, wybitnego polskiego aktora. Jeszcze w ostatni weekend artysta uczestniczył w lokalnej uroczystości.

- Mam jeszcze "świeże" zdjęcia z soboty z Kowala, gdzie Jan Nowicki był na promocji książki - 120 lat OSP Kowal. Był tam w w mundurze strażackim - powiedział portalowi Nawrocki.

Jan Nowicki nie żyje. Miał 83 lata

Jan Nowicki w swojej karierze wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach. Przełomowym momentem w jego karierze była rola w produkcji "Wielki Szu", w której wcielił się w postać oszusta karcianego.

Prywatnie aktor był ojcem dwójki dzieci. Jego syn Łukasz Nowicki jest popularnym prezenterem współpracującym z TVP. Z kolei jego córka Sajana, od lat mieszka w Niemczech. Aktor nigdy nie ukrywał, że nie był najlepszym ojcem. Jeszcze przed śmiercią zaznaczył, że nie ma zamiaru zostawiać dzieciom spadku.

- Uważam, że dzieci powinny same zarabiać na siebie - wyjaśniał aktor w rozmowie z "Rewią". - Moje są już dorosłe, mają to, czego potrzebują. Może powinienem dać nie swoim dzieciom, tylko tym, które nic i nikogo nie mają? Jestem zdania, że głupotą jest oddawanie w prezencie całego dorobku życia bliskim. Stary człowiek powinien zaszaleć w Monte Carlo i z fasonem wszystko stracić. A młody niech pracuje na swoje.

W połowie maja do mediów dotarły niepokojące informacje o stanie zdrowia aktora. Jan Nowicki zaczął mieć problemy z pamięcią.

Zobaczcie niżej galerię z prywatnymi zdjęciami Jana Nowickiego. Na części z nich pozował z żonami i kobietami, które były ważną częścią jego życia.

Jan Nowicki nie żyje

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki