Lady Pank

i

Autor: Itokyl / Wikimedia Commons Sylwester z gwiazdami na rzeszowskim Rynku

Janda pokazała TAJNE PRZERAŻAJĄCE pismo ws. Lady Pank! Sprawa polityczna

2020-05-20 8:01

Coś okropnego! Zespół Lady Pank to ikona polskiej muzyki rockowej. Przeboje Jana Borysewicz śpiewane przez Janusza Panasewicza od niemal czterdziestu lat dostarczają odbiorcom silnych emocji. Teraz o legendarnej kapeli znów będzie głośno. Krystyna Janda bowiem opublikowała tajne przerażające pismo własnie w sprawie lady Pank. Sprawa ewidentnie jest polityczna.

Janda słynie z tego, że nie udzielać się w sprawach społeczno-politycznych. Wybitna aktorka tym razem - prawdopodobnie na fali zamieszania związanego z piosenką Kazika "Twój ból jest większy niż mój" na liście przebojów "Trójki" (CZYTAJ O TYM TUTAJ)- odkopała straszne tajne pismo dotyczące zespołu Lady Pank. Treść budzi grozę, bo obrazuje sytuację polityczną w Polsce na początku lat 80. Sprawa dotyczy konkretnie wielkiego przeboju grupy - piosenki "Mniej niż zero" i jej miejsca na liście radiowych przebojów. "Proponuję, aby metodami operacyjnymi wzmocnić tendencję spadkową piosenki i wyeliminować ją z listy przebojów po 2-3 tygodniach. Natychmiastowa eliminacja jest także możliwa, jednak spowodowałaby niepotrzebny rozgłos" - czytamy w piśmie. 

Władzy utwór "Mnie niż zero" skojarzył się ze śmiercią Grzegorza Przemyka (TU PRZECZYTASZ O TEJ HISTORII). Piosenka została objęta cenzurą, mimo że tekst do przeboju powstał rok przed tragicznymi wydarzeniami. 

Oto grób taty Kazika. Stanisław Staszewski pochowany jest na Cmentarzu Bródnowskim.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają