Jerzy Stuhr stanie przed sądem! Wiadomo, kiedy rozpocznie się proces

2023-01-16 16:35

Jerzy Stuhr (76 l.) musi przygotować się na najgorsze. Już za kilka tygodni odbędzie się pierwsza rozprawa, na której omawiane będą zarzuty, jakie aktor usłyszał pod koniec listopada. 17 października został zatrzymany w Krakowie, prowadząc swojego Lexusa pod wpływem alkoholu.

Jerzy Stuhr tłumaczy się z jazdy pod wpływem. Parę kieliszków wina więcej. Chce wyjechać z Polski?

i

Autor: AKPA/Kurnikowski

Jerzy Stuhr może trafić do więzienia. Kilka tygodni temu prokuratura postawiła aktorowi zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do winy i od listopada czeka na proces. Ten, jak właśnie się dowiedzieliśmy, rozpocznie się 1 marca.

Jerzy Stuhr stanie przed sądem! Podano datę rozpoczęcia procesu

17 października Jerzy Stuhr prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Obywatelskiego zatrzymania dokonał motocyklista, który był uczestnikiem kolizji, przy okazji odnosząc rany. Aktor przyznał się do stawianych mu zarzutów i zapewniał, że będzie współpracował z odpowiednimi służbami, by sprawa została rozwiązana jak najszybciej.

- Prokuratura zdecydowała o postawieniu zarzutów z art. 178a, a nie o spowodowanie wypadku, ponieważ nie doszło do uszkodzenia ciała trwającego powyżej siedmiu dni - informował jakiś czas temu prokurator Janusz Hnatko w rozmowie z Onetem.

Jerzy Stuhr dowiedział się bowiem, że grozi mu kara grzywny, lub nawet pozbawienia wolności do dwóch lat. Proces w tej sprawie ruszy już za kilka tygodni i będzie toczył się przed Sądem Rejonowym dla Krakowa Krowodrzy.

Myślicie, że wykazując skruchę, aktor zostanie potraktowany łagodnie? Przypomnijmy, w chwili spowodowania wypadku drogowego miał we krwi 0,7 promila alkoholu. Aktualnie korzysta z taksówek lub pomocy żony, która jest odpowiedzialnym kierowcą i nie wsiada za kółko po wypiciu wysokoprocentowych trunków.

Sonda
Czy uważasz, że kara pozbawienia prawa jazdy na kilka lat dla Jerzego Stuhra jest sprawiedliwa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki