Sprawa Maty umorzona

i

Autor: Instagram @33mata

Tego spodziewała się prokuratura?

Jest decyzja sądu ws. Maty! Zatrzymano go za posiadanie narkotyków

2023-02-07 17:40

Znany raper Michał M. (22 l.) został jakiś czas zatrzymany i oskarżony przez prokuraturę o posiadanie 1,45 grama marihuany. 7 stycznia zapadła decyzja sądu w tej sprawie. "Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sad rozstrzygnięciem".

Na początku zeszłego roku media obiegła informacja na temat zatrzymania Michała M., znanego pod pseudonimem Mata. Młody mężczyzna miał posiadać 1,45 grama marihuany, dlatego sprawą natychmiast zajęła się prokuratura. Dzisiaj, po ponad roku od wspomnianych wydarzeń, odbyło się posiedzenie sądu, podczas którego wydano wyrok.

Jest decyzja sąd ws. posiadania narkotyków przez Matę! Co dalej z postępowaniem?

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa odbyło się posiedzenie w sprawie nielegalnego posiadania przez Matę oraz jego kolegę środków odurzających. Raper może mówić o prawdziwym szczęściu, bo rozstrzygnięcie jest dla niego bardzo korzystne.

- Satysfakcja jest, chociaż liczyliśmy, że wymiar sprawiedliwości prawidłowo zadziała wcześniej, czyli na etapie postępowania przygotowawczego. Dziwi od samego początku sposób procedowania prokuratury w tej sprawie. Materiał dowodowy był zgromadzony po dwóch tygodniach, dochodzenie zgodnie z polską procedurą karną powinno być zakończone po dwóch miesiącach. To trwało cztery miesiące, a stopień skomplikowania sprawy jest żaden. Prokurator oparła akt oskarżenia na podstawach pozaprawnych. Postępowanie trwało tak długo, bo prokuraturze brakowało argumentów - powiedział po wyjściu z sali sądowej obrońca Maty, mecenas Rafał Karbowniczek.

Jak można się spodziewać, prokuratura jest niezadowolona z wyroku sądu i zapowiada, że złoży zażalenie.

- Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sad rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie - poinformowała w rozmowie z serwisem TVP INFO rzeczniczka prasowa prokuratury okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Myślicie, że zażalenie zmieni bieg sprawy?

Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?

Komu służy obecna polityka antynarkotykowa w Polsce? Czy legalizacja marihuany to niedaleka przyszłość?

Posłuchaj przełamującej tabu rozmowy o nielegalnych substancjach!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany