Mata zatrzymany za narkotyki. Policja tłumaczy dlaczego go zatrzymano: "Zero filozofii"

2022-01-28 16:15
Mata
Autor: AKPA Mata został zatrzymany w czwartek po godz. 23 w Warszawie

Popularny raper Michał M. (21 l.) spędził noc w policyjnej izbie, po tym jak, wraz z kolegą został zatrzymany przez funkcjonariuszy prawa za posiadanie narkotyków. Idol młodzieży został dziś rano wypuszczony na wolność, a o konsekwencjach prawnych wobec Maty zdecyduje sąd. Warszawska policja opublikowała w mediach społecznościowych kolejny wpis odnoszący się do zatrzymania muzyka.

Michał M. to popularny raper, który przez wielu jest uznany za „głos pokolenia”. Jego najpopularniejsze utwory „Patointeligencja”, „Szafir” czy „ Kiss Cam” osiągnęły milionowe zasięgi, a ostatni z nich pojawił się nawet w największych stacjach radiowych w kraju. Jego twórczość jest srogo krytykowana przez TVP oraz tak zwane "starsze pokolenie". Co ciekawe, ojciec sławnego rapera jest z zawodu prawnikiem. Czy tym razem uda mu się ochronić syna przed możliwym wyrokiem 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie substancji prawnie niedozwolonych?

Zobacz: Kim jest Mata? Raper od "patoreakcji" i "patointeligencji". Czy to syn znanego profesora?

Policja tłumaczy zatrzymanie Maty

Jak podaje portal RMF FM w czwartek, 27.01, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze policji zatrzymali słynnego rapera Mateusza M. Sytuacja miała miejsce na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Okólskiej. Młody mężczyzna wraz z kolegą posiadali przy sobie narkotyki. "U jednego z nich - Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku. U drugiego 24-latka pół grama" - czytamy w RMF FM. Oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II w rozmowie z tvp.info potwierdził, że chodziło o marihuanę. "Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuana” – czytamy. Zatrzymani spędzili w policyjnej izbie całą noc. Zostali wypuszczeni dopiero rano. Po opuszczeniu przez nich komisariatu, policja ponownie zabrała głos w sprawie ich zatrzymania.

„O zatrzymaniu decyduje czyn, nie nazwisko! Tymczasem, zakończyły się już czynności z zatrzymanymi. Osoby przyznały się do zarzucanych czynów. Po wykonaniu czynności mężczyźni zostali zwolnieni bez stosowania środków” – czytamy na profilu warszawskiej policji na Twitterze.

„Tylko w 2021 r. funkcjonariusze @Policja_KSP zatrzymali 4712 podejrzanych w związku z posiadaniem narkotyków. Sprawa wczorajszych zatrzymań na ul. Okolskiej nie różni się od innych. Podejrzanych zatrzymujemy, po wykonaniu czynności zwalniamy, o winie decyduje sąd. Zero filozofii” – napisano w kolejnym wpisie. 

Sonda
Sobel czy Mata? Piosenki którego artysty lubisz bardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE