Julia Wieniawa nie chce być nazywana celebrytką: Nie lubię jak ktoś mnie tak przedstawia

i

Autor: AKPA/Gillert

Julia Wieniawa nie chce być nazywana celebrytką: "Nie lubię jak ktoś mnie tak przedstawia"

2022-06-27 15:30

Julia Wieniawa (24 l.) jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia. Spełnia się zarówno na płaszczyźnie aktorskiej i wokalnej, jak też biznesowej. Pomimo dużej rozpoznawalności, ubolewa gdy ktoś nazywa ją celebrytką. W jednym z ostatnich wywiadów wyjaśniła dlaczego.

Julia Wieniawa zaistniała w show biznesie dzięki roli Pauli w serialu TVP "Rodzinka.pl". Tuż po zakończeniu emisji telewizyjnego hitu, młoda aktorka zaczęła dostawać coraz więcej propozycji zawodowych. Dziś ma już na swoim koncie role w wielu filmach i serialach, m.in. w: "Small World", "W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Sala samobójców. Hejter" czy "Zawsze warto". Nie brakuje jej również na scenie. W licznych wywiadach Julia podkreślała, że w 2022 roku pragnie skupić się na muzyce, ale nie zawiesza swojej działalności aktorskiej. Ostatnio wydała swoją pierwszą płytę "Omamy", która została bardzo pozytywnie oceniona zarówno przez krytyków, jak i jej fanów.

Julia Wieniawa nie chce być nazywana celebrytką

Młoda gwiazda udowodniła, że potrafi spełniać się na wielu płaszczyznach zawodowych. Z tego powodu tym bardziej denerwuje ją, gdy ktoś przedstawia ją jako "celebrytkę".

"Nie lubię tego słowa. Celebrytka to słowo nacechowane bardzo pejoratywnie i nie lubię, jak ktoś mnie tak przedstawia. Z drugiej strony wiem, że w przestrzeni medialnej, publicznej gdzieś tam uczestniczę" - mówiła w rozmowie z portalem "Co za tydzień".

Po chwili Wieniawa wymieniła argumenty świadczące o tym, że nie jest taka jak inni celebryci.

"Nie lubię słów celebrytka i influencerka, ponieważ wrzucają mnie w jeden worek z ludźmi, którzy zupełnie nic nie robią poza tym, że mają Instagrama albo brali udział w programie reality. Oczywiście nic do tych osób nie mam, ale nie lubię być w jednym worku z nimi i wolę być przedstawiana na podstawie tego, co robię zawodowo: śpiewam, gram i udzielam się artystycznie. Gram też w teatrze... więc "celebrytka" trochę mi umniejsza. Z drugiej strony, cóż mam powiedzieć? Jestem osobą publiczną, więc gdzieś się na to godzę" - tłumaczyła.

Zobacz galerię: Julia Wieniawa z psem

Julia Wieniawa na gorąco po pierwszym występie!
Sonda
Uważasz, że Julia Wieniawa dobrze śpiewa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE