Kasia Warnke opiekuje się domem, aby mąż mógł rozwijać karierę?! Wycofałam się zawodowo

i

Autor: AKPA

Kasia Warnke opiekuje się domem, aby mąż mógł rozwijać karierę?! "Wycofałam się zawodowo"

2022-03-09 16:40

Katarzyna Warnke (45 l.) po narodzinach dziecka coraz rzadziej pojawia się na wielkim ekranie. Aktorka skupia się obecnie na wychowywaniu maleństwa i opiece nad domem. To jej mąż Piotr Stramowski (35 l.) zarabia na rodzinę, prężnie rozwijając karierę artystyczną. W wywiadzie z Magdą Mołek (46 l.) Kasia Warnke przyznała, czy taki podział ról jej odpowiada.

Kasia Warnke jest uznaną aktorką, która zyskała popularność dzięki rolom w filmach Patryka Vegi, m.in.: „Botoksie” czy „Kobietach Mafii”. Zanim stała się zawodową aktorką, przez cztery lata uczyła się aktorstwa w Teatrze Wizji i Ruchu w rodzinnym Grudziądzu. Przez kilka lat studiowała historię sztuki w Warszawie. W 2002 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Prywatnie jest żoną Piotra Stramowskiego, który również bardzo często pojawiał się w filmach Vegi. Dwa lata temu na świat przyszło pierwsze dziecko pary - dziewczynka, której nadano imię Helena. Od tamtej pory Kasia Warnke coraz rzadziej pojawia się na wielkim ekranie. W ostatnim wywiadzie przyznała, że obecnie skupia się na dbaniu o dom i córeczkę. Główne źródło utrzymania zapewnia jej rodzinie pensja męża.

Zobacz: Pokłóciły się o prostytucję! Doda w ostrych słowach odpowiedziała na krytykę Kasi Warnke

Kasia Warnke o podziale obowiązków w domu

Sama jestem bardzo kobiecą kobietą. To ja się wycofałam zawodowo, zostając w domu z dzieckiem. To Piotrek więcej zarabia. Ja częściej gotuję, ja ogarniam dom, wiesz, jestem westalką ogniska domowego, kupuję kwiaty do wazonu, chodzę w szpilkach, można powiedzieć, że ogarniam mojego męża emocjonalnie, a on dba zewnętrznie. Wchodzę w te wszystkie role, ale to jest możliwe, dopóki ja o tym decyduję - powiedziała Kasia Warnke w rozmowie z Magdą Mołek.

Na pytanie o to, dlaczego nie angażuje się w pracę nad nowymi filmami czy serialami, odparła:

Myślę, że dużo rzeczy się złożyło na to, że ja się nie wbijam w środowisko, to znaczy brak pokory, brak zespołowego działania. Ale też nie aspiruję. Nie czuję się aspirantką, bo za dużo wiem, za dużo przeszłam, za dużo umiem i nie będę aspirować do środowiska w Gdyni. W ogóle to nie mój case - wyjaśniła.

Katarzyna Warnkę jest niezwykle wyrazistą postacią, która nie lubi szufladkowania artystów. Jednocześnie pragnie należeć do świata popkultury, ale nie chce zamykać się na pracę w teatrze czy na planie filmowym.

W Polsce środowiska artystyczne i okołoartystyczne są bardzo pozamykane, każdy sobie rzepkę skrobie. Jeżeli ja należałam do awangardowego teatru, to nie mogłam jednocześnie być w show biznesie. Jak byłam w show biznesie to mogłam być u Vegi, ale nie mogę być u Vegi i w show biznesie, i w Gdyni, w środowisku

Zobacz galerię: Warnke wyrywa sobie włosy z głowy na ściance. Zrezygnowała też z makijażu!

Sonda
Czy Kasia Warnke jest dobrą aktorką?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE