Tylko u nas!

Katarzyna Dowbor w pierwszym telewizyjnym wywiadzie po zwolnieniu. Przed kamerą "Super Expressu" zdradza szczegóły rozstania z Polsatem

Katarzyna Dowbor (64 l.) na początku maja została zwolniona z Polsatu, w którym przez dziesięć lat prowadziła "Nasz nowy dom". W poniedziałek, 29 maja, dziennikarka odwiedziła redakcję "Super Expressu" i udzieliła pierwszego wywiadu przed kamerą. Jak wyglądało jej zwolnienie? Czy była zaskoczona decyzją nowego dyrektora? Jakie ma plany na przyszłość?

Katarzyna Dowbor zwolniona po 10. latach z Polsatu

Katarzyna Dowbor od 2013 roku prowadziła "Nasz nowy dom". Szykowała się do nagrania nowego sezonu. Kiedy dostała zaproszenie na spotkanie z Edwardem Miszczakiem, nie spodziewała się, że dyrektor podziękuje jej na współpracę. "Dziękujemy Katarzynie Dowbor za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu" - przekazał dyrektor programowy Telewizji Polsat, Edward Miszczak. 

Kilka godzin później Katarzyna Dowbor zamieściła na swoim Instagramie obszerny wpis. "Nowe szefostwo, nowe porządki... i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich. Po dziesięciu latach pracy muszę się pożegnać z programem, który był chyba najważniejszy w moim życiu. Programem, który był misją i miał jedno niesamowite przesłanie - po prostu pomagał ludziom. Dawał nadzieję tym, nad których losem nikt się nie pochylał. Nam udawało się to aż przez 10 lat!" - brzmiał jego fragment.

"Super Express" jako pierwszy poinformował, że jej miejsce zajęła Elżbieta Romanowska.

Katarzyna Dowbor o Elżbiecie Romanowskiej

- Nie znamy się, ja Pani Elżbiety nigdy nie poznałam. Wiem, że jest aktorką. Wiem, że ma dużo obowiązków, bo zdaje się, że ma jakieś seriale, sztuki teatralne itd. Natomiast z tym programem jest jeden kłopot. Temu programowi się trzeba poświęcić. To jest program, który wymaga nie tylko psychicznego poświęcenia, ale także wymaga dużo czasu, bo są prawie dwie transze rocznie kręcone. To jest koło 20 odcinków, więc trzeba cały czas jeździć po Polsce - wyznała Katarzyna Dowbor.

Katarzyna Dowbor po 10 latach żegna się z programem "Nasz nowy dom"
Sonda
Chcesz, żeby Katarzyna Dowbor i Dorota Szelągowska połączyły siły?