Kim była Izabela Skrybant-Dziewiątkowska? Mąż, dzieci, kariera

2019-05-01 12:23

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska (+80 l.) zmarła 1 maja 2019 roku. O śmierci gwiazdy estrady poinformowano za pośrednictwem oficjalnego fanpage'a Tercetu Egzotycznego. Kim była liderka zespołu? Jak przebiegała jej kariera? Czy miała dzieci?

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska urodziła się w 1938 roku w Łukowcu Wiszniowieckim k. Lwowa. Była znaną piosenkarką. Sławę przyniosły jej występy z zespołem Tercet Egzotyczny. Z grupą związana była od początku jej istnienia, czyli od 1963 roku.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - KARIERA

Skrybant była absolwentką Liceum Muzycznego we Wrocławiu, które ukończyła w 1960 roku. W latach 1961-1964 była solistką Operetki Wrocławskiej. W 1964 roku zadebiutowała na dużym ekranie, grając u Wojciecha Hasa w "Rękopisie znalezionym w Saragossie". W 1963 roku dołączyła do Tercetu Egzotycznego. Z grupą nagrała kilkanaście płyt i zyskała status gwiazdy. W 2006 roku, z okazji 40-lecia zespołu, ukazała się składanka Greatest Hits z największymi przebojami w nowych wersjach. 29 grudnia 2010 w Studiu Koncertowym Radia Wrocław, podczas Koncertu Noworocznego organizowanego przez Tercet Egzotyczny, odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Radosława Mołonia, nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2016 roku otrzymała Dolnośląską Nagrodę Kulturalną SILESIA przyznawaną przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. W kwietniu 2017 roku za pośrednictwem wydawnictwa "Marina" ukazała się książka zatytułowana "Pamelo, żegnaj". Jest to obszerny wywiad-rzeka. Rozmowę przeprowadził i spisał Robert Migdał.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - ŻYCIE PRYWATNE

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska była żoną zmarłego w 2002 roku Zbigniewa Dziewiątkowskiego - założyciela Tercetu Egzotycznego. Para doczekała się dwóch córek - Anny i Katarzyny. Kobiety odziedziczył talent po rodzicach i także występowały z Tercetem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany