Kim była pierwsza żona Emiliana Kamińskiego?

i

Autor: AKPA/Gałązka Kim była pierwsza żona Emiliana Kamińskiego?

Doczekali się córki

Kim była pierwsza żona Emiliana Kamińskiego? O ich małżeństwie mówił: "Było nieporozumieniem"

2022-12-27 12:32

Emilian Kamiński (+70 l.) przez wiele lat związany był z Justyną Sieńczyłło (53 l.). Nie każdy wie jednak, że aktorka była jego drugą żoną. Przed laty Emilian Kamiński poślubił Izabellę Jarską, która urodziła mu córkę Natalię. Poznajcie historię tego związku.

26 grudnia do mediów trafiła wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Był on aktorem, reżyserem oraz dyrektorem prywatnego Teatru Kamienica, a prywatnie - od wielu lat mężem Justyny Sieńczyłło, która urodziła mu dwóch synów, Kajetana i Cypriana. Gdy poznał przyszłą wybrankę, ta miała zaledwie 13 lat, zaś Kamiński - 30 lat i... żonę. 

Historia związku Emiliana Kamińskiego i Izabelli Jarskiej

Pierwszą żoną Emiliana Kamińskiego była Izabella Jarska. Poznali się w teatrze - była nastolatką, gdy przyszła na spektakl "Szkoła żon", gdzie dostrzegła swojego przyszłego ukochanego. Jak się jednak okazało, Izabella Jarska pomyliła 27-letniego wówczas Emiliana Kamińskiego z Jerzym Małatowskim. 

Po kilku latach doszło do zakulisowego spotkania tej dwójki. Między Emilianem Kamińskim i Izabellą Jarską zaiskrzyło - zaczęli się spotykać, a rok później stanęli na ślubnym kobiercu. Para doczekała się córki, Natalii. 

"W ich domu obowiązywał tradycyjny podział ról na męskie i damskie. Ona zajmowała się dzieckiem i kuchnią, przygotowując to, co on lubił najbardziej, np. fasolkę po bretońsku, a z ciast szarlotkę i placek ze śliwkami" - opisywała ich związek Krystyna Gucewicz w książce "Kto jest z kim, czyli jak się kochają". 

Dlaczego Emilian Kamiński rozwiódł się z Izabellą Jarską?

Emilian Kamiński mnóstwo czasu poświęcał pracy. To sprawiało, że jego żona, Izabella, musiała dostosować się do jego trybu życia, a także spędzać dużo czasu, czekając na aktora. Taki stan rzeczy wywoływał frustrację w ówczesnej żonie aktora, tymczasem Emilian Kamiński poznał Justynę Sieńczyłło - tę, z którą później stworzył wieloletni związek. 

Zobacz również: Emilian Kamiński przed śmiercią nie mógł mówić. Znamy przyczynę śmierci

Właściwie to Justynka jest moją pierwszą żoną, bo poprzednie małżeństwo było nieporozumieniem i nawet Kościół uznał je za nieważne - opowiadał aktor na łamach "Dobrego Tygodnia".

Po rozstaniu z Emilianem Kamińskim Izabella Jarska wyprowadziła się i zaczęła spełniać zawodowo jako dziennikarka. Swego czasu przeprowadzała nawet wywiady z Kamińskim oraz jego nową wybranką, Justyną Sieńczyłło. Aktor i jego pierwsza żona wspólnie zajmowali się córką, Natalią, a prywatnie - byli przyjaciółmi i mogli na siebie liczyć.

Kim jest pierwsza żona Emiliana Kamińskiego - Izabella Jarska?

Izabella Jarska, pierwsza żona Emiliana Kamińskiego, to dziennikarka oraz autorka książki "Kot jaki jest, każdy widzi". Gdy rozwiodła się z aktorem, poświęciła się wychowywaniu ich córki, Natalii, oraz pracy. 

Tak wygląda pierwsza żona Emiliana Kamińskiego - Izabella Jarska

i

Autor: Piotr Wygoda/East News Izabella Jarska
Sonda
Czy ceniłeś role Emiliana Kamińskiego?
Nasi Partnerzy polecają