Kombii

i

Autor: AKPA

Kombii to nie Kombi. O co chodzi? Na czym polega różnica?

2018-01-02 15:01

Od niemal 15 lat na polskim rynku muzycznym funkcjonują dwa zespoły z bardzo podobną nazwą. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaka jest różnica między Kombii a Kombi.

KOMBI

Kombi to polski zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego. Początkowo grupa występowała pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako Kombi.

Pod koniec 1975 roku do Kombi dołączył Grzegorz Skawiński i szybko stał się twarzą grupy. W 1992 roku wokalista i basista Waldemar Tkaczyk zdecydowali się odejść z zespołu na rzecz autorskiego projektu muzycznego pod nazwą Skawalker. Sławomir Łosowski chciał ratować grupę i szukał zastępstwa. Ze względu na chorobę żony musiał jednak przerwać poszukiwania i zawiesić działalność Kombi. Grupa wróciła na scenę dopiero w 2004 roku. Do zespołu dołączył wokalista Zbigniew Fila. Zmianie uległa też nazwa. Występowali m.in. jako Łosowski. W 2014 roku postanowili jednak wrócić do korzeni i zaczęli posługiwać się nazwą Kombi.

Obecni członkowie Kombi:

- Sławomir Łosowski – (1969–1992, od 2004) lider, instrumenty klawiszowe

- Tomasz Łosowski (1991–1992, od 2004) – perkusja

- Zbigniew Fil (od 2005) – śpiew

- Karol Kozłowski (od 2014) – gitara basowa

KOMBII

W 2003 roku Grzegorz Skawiński wraz z Waldemarem Tkaczykiem założył zespół Kombii. Grupa powstała tuż po rozpadzie zespołu O.N.A. Muzycy, którzy są kolegami jeszcze z liceum, grają razem bez przerwy przez całą swoją karierę muzyczną. Do współpracy zaprosili pierwszego perkusistę zespołu Kombi Jana Plutę. Grupa ta częściowo stanowi kontynuację zespołu Kombi z lat 80.

Obecni członkowie Kombii:

- Grzegorz Skawiński – gitara, śpiew

- Waldemar Tkaczyk – gitara basowa

- Adam Tkaczyk – perkusja

- Wojciech Horny – instrumenty klawiszowe

Podsumowując, jako pierwszy na polskiej scenie muzycznej pojawił się zespół Kombi. Kiedy grupa zawiesiła działalność, byli członkowie utworzyli nową formację - Kombii. W międzyczasie założyciel pierwszego zespołu Sławomir Łosowski zdecydował się reaktywować pierwsze Kombi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE