Kuba Wojewódzki stanie przed sądem

i

Autor: AKPA Kuba Wojewódzki stanie przed sądem

Kuba Wojewódzki stanie przed SĄDEM! Wiemy, za co! "Dość bezkarności celebrytów!"

2022-05-10 14:21

Kuba Wojewódzki (59 l.) niejednokrotnie jeździł swoimi luksusowymi samochodami z ogromną prędkością. Gwiazdor TVN w ubiegłym roku miał nawet pędzić z prędkością 250 km/h. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Teraz poinformowało, że sprawa Kuby Wojewódzkiego została oddana do sądu. "Dość bezkarności celebrytów!" - grzmią aktywiści.

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze złożyło na policję zawiadomienie o tym, że Kuba Wojewódzki popełnił przestępstwo. Gwiazdor TVN chwalił się na Instagramie, jak pędzi swoim Ferrari z prędkością 250 km/h. W odpowiedzi funkcjonariusze przesłali pismo, w którym poinformowali, że oddają sprawę do rozpatrzenia Sądu Rejonowego w Warszawie.

- [Kuba Wojewódzki] kierował pojazdem marki Ferrari, poruszał się trasą S79 w kierunku trasy S2 w prędkością 250 km/h, czym nie zastosował się do obowiązującego ograniczenia prędkości (110 km/h), przekraczając ją o 140 km/h - czytamy w piśmie.

Aktywiści zapewniają, że będą uczestniczyć w rozprawie Kuby Wojewódzkiego. Chcą dopilnować, by gwiazdor TVN został odpowiednio ukarany.

- Dość bezkarności celebrytów. Przyłączymy się do sprawy jako strona społeczna i zadbamy o argumenty dla sądu, Celebryci w Polsce nie mogą być nadzwyczajną kastą. Obywatel który chwali się łamaniem przepisów, i to w tak rażący sposób, musi ponieść konsekwencje. Będziemy przekonywać sąd do nie dawania Kubie taryfy ulgowej - informuje strona Miasto Jest Nasze.

Tuż po tym, jak Kuba Wojewódzki pochwalił się w sieci zdjęciem z rozpędzonego auta, jego zachowanie ostro skrytykował prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jan Mencwel. Nazwał prezentera "patocelebrytą" i oskarżył o budowanie "drogowej cywilizacji śmierci".

Galeria poniżej: Kuba Wojewódzki stanowi zagrożenie

- Przyzwolenie na bandytyzm kosztuje nas tysiące żyć rocznie! Za to powinna być grzywna proporcjonalna do zarobków i konfiskata samochodu - grzmiał Mencwel.

Sonda
Jak Wojewódzki powinien zostać ukarany za jazdę 250 km/h?
Policja przyjechała po Kubę Wojewódzkiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE