Kurski: Zenek Martyniuk dziękował mi, że nie jestem hipokrytą. W tle "mądralińsko-cmokierskie" elity

2019-12-06 8:00
Prezes Jacek Kurski i Zenon Martyniuk
Autor: Akpa Prezes Jacek Kurski i Zenon Martyniuk

Już za kilka miesięcy do kin wejdzie film "Zenek". Produkcja opowiadać będzie o życiu i twórczości lidera zespołu Akcent - Zenku Martyniuku. W rozmowie z "Super Expressem" prezes Jacek Kurski opowiedział, dlaczego TVP zdecydowała się wyprodukować taki film oraz zdradził, za co Martyniuk jest mu wdzięczny. Obejrzyjcie wideo!

- Podziękował mi za to, że nie jestem hipokrytą i jestem otwarty na disco polo. Tłumaczyłem mu, że to dla mnie absolutna normalność. To była chora sytuacja. Wyniki oglądalności zaprzeczyły tej takiej "mądralińsko-cmokierskiej pozie" różnych elit i salonów, że to jest be, niewspółrodzajowe, gorsze, brzydzimy się disco polo. Dlaczego? Miliony Polaków to kochają, miliony Polaków się przy tym bawią i ja stwierdziłem, że jako prezes telewizji publicznej nie mogę pozwolić na to, żeby ten proceder takiego stygmatyzowania i pogardzania ludźmi, milionami widzów telewizji publicznej trwał. Jestem dumny z tego, że to disco polo prawdziwe, takie artystycznie interesujące, na pewnym poziomie artystycznym, jest obecne w telewizji, ale nie na zasadzie dominacji, tylko na zasadzie takiego uzupełnienia i rozsądnego balansu w niektórych koncertach i to jest obecność moim zdaniem nieinwazyjna i bardzo proporcjonalnie właściwa - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" prezes Jacek Kurski.

Chcecie wiedzieć więcej? Obejrzyjcie wideo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE