Eurowizja 2022. Preselekcje: Lidia Kopania

i

Autor: fot. Mieszko Piętka/AKPA Eurowizja 2022. Preselekcje: Lidia Kopania

Lidia Kopania celowo zepsuła swój występ?! Pokrętne tłumaczenia. "Tak miało być"

2022-02-20 18:56

Tegoroczne preselekcje krajowe do Eurowizji 2022 odbyły się w sobotę, 19 lutego, na scenie TVP. Spośród 10 kandydatów na miano reprezentanta Polski w nadchodzącej Eurowizji w Turynie, wygrał Krystian Ochman (23 l.). Ostatnie miejsce zajęła Lidia Kopania (44 l.), która w trakcie występu mocno fałszowała i ponoć zapomniała tekstu. Zdaniem piosenkarki, to wszystko co zrobiła na scenie było zaplanowane.

Eurowizja 2022 w Turynie odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2022 r. W trakcie krajowych preselekcji (19 lutego) cała Polska obejrzała występy 10 kandydatów, chętnych reprezentować nasz kraj na tym prestiżowym konkursie. Pomiędzy wykonami na scenie pojawili się reprezentanci Polski z poprzednich edycji konkursu. Byli to m.in.: Rafał Brzozowski, Blue Cafe, Justyna Steczkowska czy gwiazdy Eurowizji Junior - Viki Gabor oraz Sary James. Największe poruszenie tego wieczoru wzbudziła jednak Lidia Kopania. Wokalistka reprezentowała Polskę podczas 54. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 roku. W trakcie tegorocznych preselekcji do tego prestiżowego konkursu nie podołała wokalnie. Internauci są przekonani, że zapomniała tekstu piosenki i strasznie fałszowała. Lidia Kopania przekonuje, że było wręcz na odwrót – wszystko poszło zgodnie z planem.

Zobacz: Eurowizja 2022. Preselekcje: Hołd ku czci zmarłego gwiazdora, wielka wpadka i wieczór pełen wspomnień [ZAPIS RELACJI]

Lidia Kopania tłumaczy się po nieudanym występie

Miał taki być. Inny. No i cóż... W końcu ta edycja preselekcji będzie zapamiętana” – powiedziała w wywiadzie z Pomponikiem, po czym podkreśliła, że wbrew krążącym pomówieniom, wcale nie zapomniała tekstu piosenki: Nie zapomniałam. Ja uwielbiam Monty Pythona – pamiętajmy” – tłumaczyła.

Na pytanie, czy nie jest jej przykro, że zajęła ostatnie miejsce spośród wszystkich artystów występujących tego wieczoru na scenie odparła:

„Zaśpiewałabym po prostu znakomicie i przegrałabym z faworytem, a tak przynajmniej - no będzie huczało!” 

Lidia Kopania nie poszła świętować „sukcesu” zajęcia 10. miejsca w preselekcjach. Powodem była żałoba po stracie najbliższych osób. To właśnie dla nich zadedykowała swój występ.

„Mam żałobę. Potrójną. Zmarł tato, jego brat i siostra - w ciągu pół roku”

Zobacz niżej galerię: Eurowizja 2022 uczestnicy polskich preselekcji

Sonda
Co sądzisz o zachowaniu Lidii Kopani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany