Maciej Maleńczuk śpiewa o Putinie i pozdrawia Wałęsę. "Kto o tym zapomniał, niech se przypomni"

2022-05-21 7:12
Maciej Maleńczuk wziął ślub?
Autor: AKPA

W piątek, 20 maja, wystartował w sopockiej Operze Leśnej Polsat SuperHit Festiwal, podczas pierwszego dnia koncertów na scenie wystąpił między innymi Maciej Maleńczuk. Występ artysty zostanie długo zapamiętamy, bowiem zdecydował się on wykonać piosenki pasujące do tego, co dzieje się obecnie na Ukrainie Maleńczuk zwrócił się również, że sceny do Lecha Wałęsy.

Polsat SuperHit Festiwal. Zaskakujący występ Macieja Maleńczuka

Ruszył sezon na festiwale i koncerty, jakie pierwszy w tym roku jest Sopot. Polsat SuperHit Festiwal 2022 potrwa w sumie trzy dni i wystąpią na nim największe, polskie gwiazdy. Pierwszego dnia koncertów wielu artystów zdecydowało się podkreślić swoją solidarność z walczącą Ukrainą. W piątek sopockiej Operze Leśnej zaprezentowali się już tacy artyści jak Maciej Maleńczuk, Kamil Bednarek, Cleo, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka czy Enej. Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna ogłosili, że na scenie nie pojawi się Paweł Domagała. Wszystko przez chorobę. Z występów, które się odbyły szczególnie w pamięci zapadnie występ Macieja Maleńczuka.

Wokalista zaśpiewał na sopockiej scenie między innymi kawałek "Sługi za szlugi", w którym padają takie słowa: "Rosjanie, Rosjanie, Rosjanie moi. Odważny naród lecz władzy się boi. Czemuście pijani w samolot strzelali. Sługi za szlugi świat gotowi spalić" oraz wykonywany po rosyjsku  utwór pt. "Vladimir", który powstał w 2014 roku po aneksji Krymu przez Rosję. To jednak nie wszystko, w swoim wystąpieniu Maciej Maleńczuk nawiązał także do Lecha Wałęsy. - Chciałem pozdrowić Lecha Wałęsę, który wyprowadził rosyjskie wojska z Polski. Kto o tym zapomniał, niech se przypomni - powiedział gwiazdor. 

Sprawdź <TUTAJ> pełen rozkład jazdy na Polsat SuperHit Festiwal. 

Ukraiński żołnierz przeprasza Polaków za Eurowizję l UkrAlina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE