Grób syna Orłosia. To tu zostanie pochowana jego mama, Teresa Orłoś

2021-08-14 8:55
Tak mieszka Maciej Orłoś
Autor: @maciejorlos/ INSTAGRAM Tak mieszka Maciej Orłoś

Nie żyje matka Macieja Orłosia (61 l.), Teresa Orłoś, która była żoną Kazimierza Orłosia (86 l.), znanego pisarza. - Panu Kazimierzowi Orłosiowi, Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia Zarząd i Zespół Wydawnictwa Literackiego - czytamy w nekrologu.

- Szanowni Widzowie, Chcielibyśmy uprzedzić, że jutrzejszego odcinka WTS nie będzie. Jest to spowodowane nagłymi i pilnymi sprawami rodzinnymi redaktora Macieja Orłosia. Za to już w niedzielę planujemy dla Was coś specjalnego. Z ukłonami, Redakcja Orłoś Studio - czytamy na Facebooku Macieja Orłosia. Teraz już wiadomo, że chodziło o śmierć jego mamy.

Tak mieszka Maciej Orłoś. Na widok salonu zdębiejesz. Wspaniały!

Teresa Orłoś z Czerniewiczów, była absolwentką Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Z Kazimierzem Orłosiem wzięła ślub w 1959 roku. Oprócz Macieja mieli także córkę Joannę. Zmarła 8 sierpnia w wieku 86 lat. Pogrzeb matki Macieja Orłosia odbędzie się 19 sierpnia. Najpierw zaplanowano mszę w kościele Środowisk Twórczych na pl. Teatralnym w Warszawie. Potem zostanie pochowana w grobowcu rodzinnym na Starych Powązkach. Pochowany jest tu także synek dziennikarza - Jaś, który przeżył zaledwie dwa tygodnie.

Potworna tragedia u Macieja Orłosia. Żona stała pod prysznicem i „wyła jak zwierzę”

Maciej Orłoś pochodzi ze znanej rodziny inteligenckiej. Jego dziadkiem był Henryk Orłoś (+87 l.), polski leśnik, mykolog, pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa, autor wielu publikacji poświęconych chorobom lasu oraz grzybom. Braćmi Henryka byli z kolei - Jerzy Orłoś, pilot myśliwski Dywizjonu 307 i Karol Orłoś (+37 l.), kapitan pilot i obserwator Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, który zginął w Dęblinie w kolizji z szamolotem szkolnym. Śmierć ponieśli wówczas także zginęli w niej piloci: por. Bolesław Bogowski i kpr. Konrad Rykowski. Karol Orłoś pochowany jest z synem Tadeuszem na Powązkach Wojskowych. Były prezenter "Teleexpressu" jest także wnukiem Seweryny Wilhelminy Orłosiowej z Mackiewiczów, siostry Józefa i Stanisława „Cata” Mackiewiczów.

Groby dziennikarzy i prezenterów TVP. Byli ikonami PRL. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE