Mandaryna znów do wzięcia. Zaczęła randkować, ale ma pewien problem

i

Autor: AKPA

Mandaryna szczerze o zmaganiu się z chorobą! Mówi też o swojej „ekipie ratunkowej” za kulisami koncertów

2022-03-20 16:23

Najnowszy wywiad z Mandaryną ujawnił szczegóły zmagania się gwiazdy z chorobą. Kobieta już od wielu lat choruje na cukrzycę. Tym razem Mandaryna przybliża fanom zakulisowe problemy, które przysparza jej choroba. Okazuje się jednak, że artystka w pewien sposób dostosowała się do swojej choroby, zamiast z nią walczyć. Zobacz, jak Mandaryna na co dzień radzi sobie ze zmaganiami z cukrzycą.

Marta „Mandaryna” Wiśniewska już od 2003 roku wie o swojej cukrzycy. Wtedy to artystka była żoną Michała Wiśniewskiego, a także była ona w ciąży z Fabienne. Była żona Wiśniewskiego mówi o swoim dwojakim podejściu do chorowania na cukrzycę. Z jednej strony przyzwyczaiła się ona do tej choroby, co siłą rzeczy wiąże się z pewną akceptacją danej sytuacji. Z drugiej jednak strony Mandaryna wciąż zdaje sobie sprawę z tego, jak poważnym schorzeniem jest cukrzyca.

W rozmowie z reporterem Plejady Mandaryna zdradza, w jaki sposób radzi sobie z wahaniami insuliny, pojawiającymi się w nagły sposób. Przybliża ona również, jak wygląd jej dieta. Marta Wiśniewska przez 19 lat mierzenia się z cukrzycą, wyraźnie zdaje sobie sprawę z tego, że trzymanie się restrykcyjnych zaleceń dietetycznych dla diabetyków jest wyjątkowo trudne.

Dalej jestem chora, nad czym bardzo ubolewam, bo nie cierpię tej choroby. [...] Nie walczę z nią, bo raczej bym przegrała, a nie lubię przegrywać. W tym przypadku nie ma wątpliwości, kto by wygrał. W pewien sposób musiałam się do niej dostosować, a ona do mnie. [...] Nie mogę jeść tyle słodyczy, ile bym chciała. Mam oczywiście szafkę w kuchni jak każdy chyba, do której zaglądam z zamkniętymi oczami, żeby nie mieć zbyt dużych wyrzutów sumienia.

Artystka ujawniła także informację zza koncertowych kulis. Otóż na koncercie zawsze może ona liczyć na ekipę, która gotowa jest na wypadek zasłabnięcie Mandaryny podczas koncertu.

Grając koncerty, Fabka i Xawier i cała moja ekipa jest też przygotowana na to, że jeśli poczuję się źle, to oni są w pogotowiu i sprawdzamy cukier. Zawsze noszę przy sobie insulinę, bez tego nigdzie się nie ruszam

Marta Wiśniewska wspiera fundację „Najsłodsi” już od lat. Fundacja ta wspiera osoby zmagające się z cukrzycą.

Sonda
Słuchałeś/-aś Mandaryny?
Pole Mokotowskie jak wielka kopalnia piasku. Staw zmienia się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają