Miał tylko 20 lat. Tragiczna śmierć Marcina Kołodyńskiego zmieniła losy "Rodziny zastępczej"

2024-02-23 13:32

"Rodzina zastępcza" ma już 25 lat. W serialu, który emitowany był w Polsacie przewinęła się plejada gwiazd z Piotrem Fronczewskim, Gabrielą Kownacką i Marylą Rodowicz ma czele. Perypetie rodziny Kwiatkowskich i ich przysposobionych dzieci śledziły miliony. W produkcji przez chwilę grał były prezenter "5-10-15". Marcin Kołodyński (+20 l.) zginął tragicznie w wieku zaledwie 20 lat. Nie ma już z nami także innych aktorów hitowego serialu.

Pierwszy odcinek "Rodziny zastępczej" został wyemitowany 23 lutego 1999 roku. W serialu zobaczyliśmy rodzinę Anki i Jacka Kwiatkowskich (Gabriela Kownacka i Piotr Fronczewski) z dwójką dzieci Majką i Filipem (Monika Mrozowska i Sergiusz Żymełka). Para była także rodziną zastępczą dla Zośki (Misheel Jargalsajkhan), Elizy (Aleksandra Szwed) i Romka (Aleksander Ihnatowicz). Dom państwa Kwiatkowskich często odwiedzał posterunkowy (Jarosław Boberek). Ich sąsiadami byli natomiast Alutka i Jędrula (Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek). Do Anki przychodziła także jej siostra grana przez Marylę Rodowicz.

W początkowych odcinkach Majka miała chłopaka o imieniu Darek (Marcin Kołodyński). Po tragicznej śmierci aktora, który zginął 1 lutego 2001 roku na snowboardzie wpadając w ratrak na stoku w Gliczarowie Górnym koło Zakopanego, wątek Darka zniknął. U boku Majki pojawił się Kuba Potulicki (Leszek Zduń), który potem był jej mem. Para prowadziła kafejkę internetową, którą często odwiedzał dziadek Kuby, płk w stanie spoczynku, dr Jan Ksawery Potulicki (Stanisław Michalski).

Gwiazdor TVP zginął na snowboardzie. Niedługo później śmierć poniósł jego przyjaciel [WIDEO]

Z obsady "Rodziny zastępczej" oprócz Kołodyńskiego nie żyją Gabriela Kownacka i wspomniany Stanisław Michalski (+78 l.), który był ojcem aktora Igora Michalskiego (67 l.), męża Doroty Kolak (67 l.). Został pochowany na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku. Gabriela Kownacka (+58 l.) spoczęła natomiast na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie. Grób Marcina Kołodyńskiego znajduje się na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

W tym domu kręcili serial Rodzina zastępcza. Zaniemówiliśmy, jak go dziś zobaczyliśmy!

Warto wspomnieć, że nie żyje już także Janusz Grudziński (+61 l.). Były klawiszowiec Kultu skomponował muzykę do serialu. Został pochowany na cmentarzu w podwarszawskim Tłuszczu.

Sprawa zgonu Janusza Grudzińskiego z Kultu ciągle niejasna. Prokuratura bada nieumyślne spowodowanie śmierci!

QUIZ: Rozpoznasz kultowe polskie seriale z lat 90. po jednym kadrze? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego serialu pochodzi ten kadr?
13 posterunek
Niezapomniani. Marcin Kołodyński, Edmund Fetting i Mieczysław Voit

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki