Michał Wiśniewski cierpi na nieuleczalną chorobę

i

Autor: AKPA

Michał Wiśniewski cierpi na nieuleczalną chorobę. Przez nią praktycznie stracił paznokcie!

2022-05-16 19:30

Michał Wiśniewski (50 l.) nie ma oporów przed poruszaniem trudnych tematów w rozmowach z dziennikarzami. Mężczyzna od 20 lat cierpi na nieuleczalną chorobę dermatologiczną, przez którą kiedyś praktycznie stracił paznokcie. Dziś mówi o tym otwarcie, aby pokazać innym chorym, że nie są sami.

Michał Wiśniewski nie boi się poruszania trudnych tematów, również tych dotyczących stanu zdrowia. Mężczyzna otwarcie mówił o nowotworze czy uzależnieniu od alkoholu. Obecnie jest niepijącym alkoholikiem, w czym pomaga mu wszywka. Po procenty nie sięga już od sześciu lat. Alkoholizm to jednak nie jest jedyny problem Wiśniewskiego. W cyklu "Rozmowy intymne" Karoliny Kalatzi, lider Ich Troje opowiedział, że zmaga się z łuszczycą, czyli przewlekłą, zapalną chorobą dermatologiczną. Jej charakterystycznym objawem są zmiany skórne, które pojawiają się najczęściej na łokciach i kolanach, skórze głowy, dolnej części pleców i paznokciach. Łuszczyca jest nieuleczalna, jednak czasami następują okresy remisji. Ten stan można podtrzymywać, jeśli chory unika używek, stresu oraz stosuje odpowiednią dietę. 

- Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Ja dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci - wyznał muzyk. Dodał, że w najgorszym momencie swojej choroby podczas każdego wywiadu miał tak złączone dłonie,  żeby nie było widać zmian - Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny nakładały mi [sztuczne - przyp. red] paznokcie w studiu lub przed studiem. To wyglądało po prostu fatalnie. Pod koniec zaczęło już atakować twarz.

W jednym z wywiadów Wiśniewski powiedział, że o łuszczycy dowiedział się przed trzydziestką. Kiedyś była to dla niego bardzo wstydliwa przypadłość, a od kilku lat mówi o niej otwarcie. Lider Ich Troje chce w ten sposób pokazać innym chorym, że nie są sami.

Michał Wiśniewski lada moment weźmie ślub po raz ósmy! Zobacz zdjęcia jego żon w naszej galerii.

Druga żona Wiśniewskiego pomaga trzeciej żonie Wiśniewskiego
Sonda
Lubisz Michała Wiśniewskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE