Michał Wiśniewski przyznaje, że popełnił poważny błąd jako ojciec.

i

Autor: AKPA

Michał Wiśniewski przyznaje, że popełnił poważny błąd jako ojciec. "W przypadku innych dzieci to przegapiłem"

2022-03-15 10:56

Michał Wiśniewski (50 l.) doczekał się piątki pociech z trzema kobietami. Lider Ich Troje bez wątpienia ma doświadczenie w wychowywaniu dzieci, jednak w ostatniej rozmowie z "Faktem" przyznał, że popełnił błąd i zapomniał o jednej ważnej kwestii. Teraz, kiedy opiekuje się swoim najmłodszym synem, stosuje nowatorskie metody wychowawcze. Mężczyzna mówi do niego... po niemiecku.

Michałowi Wiśniewskiemu nie można odmówić doświadczenia w kwestii wychowywania dzieci. Mężczyzna doczekał się piątki pociech: Xaviera (20 l.) i Fabienne (19 l.) ze związku z Martą "Mandaryną" Wiśniewską, Etiennette (16 l.) i Vivienne (14 l.) z Anną Świątczak oraz Falco Amadeusa (rok) z Polą Wiśniewską. Lider Ich Troje w rozmowie z dziennikiem "Fakt" przyznał, że popełnił błąd wychowawczy. Chodzi o wczesną naukę języka obcego. Z Falco Amadeusem rozmawia głównie po niemiecku, podczas gdy reszta rodziny mówi do malca po polsku. Wiśniewski uważa, że dziecko powinno być oswajanie z językiem obcym już od najmłodszych lat.

- Wychowujemy synka dwujęzycznie. W przypadku innych dzieci to przegapiłem. Falco z mamą i rodzeństwem rozmawia po polsku, a ze mną po niemiecku. Może to mu kiedyś pomoże i szybciej, płynniej nauczy się dodatkowego języka, co w dzisiejszych czasach jest ważne. Przyzwyczajam go do innego języka, a nuż się uda, bo dzieci płynnie wchodzą w nowe - powiedział.

Muzyk doskonale zna język niemiecki. Po rozwodzie jego rodziców i odebraniu matce praw rodzicielskich nastoletni Michał przeprowadził się do Bonn, gdzie mieszkała siostra jego ojca. W Niemczech uczęszczał do gimnazjum oraz szkoły muzycznej, w której nauczył się gry na fortepianie. Do Polski wrócił po roku edukacji. Dziś jest wielkim fanem tego kraju. Zarówno on, jak i jego dzieci, mają niemieckie obywatelstwo.

- Wychowałem się po części w Niemczech i z samej racji tego czuję do nich wielką sympatię. Dali mi wykształcenie, dali wiarę i nadzieję. Z miłością było różnie. Wszystkie moje dzieci mają orła białego na piersi… ale pójdą również do niemieckich szkół, aby zaznać dyscypliny, na którą bardzo często nas nie stać - napisał kilka lat temu na blogu.

Michał Wiśniewski grał w Niemczech koncerty i wziął udział w niemieckich eliminacjach do Eurowizji 2003. Niektóre utwory Ich Troje są spolszczonymi coverami niemieckich zespołów. Wiśniewski wydał również płytę "Keine Grenzen", na której znalazły się utwory w tym języku.

Michał Wiśniewski w końcu pokonał problemy finansowe. Szczegóły w naszej galerii!

Sonda
Uważasz, że dzieci powinny być uczone języka obcego od najmłodszych lat?
Michał Wiśniewski pomaga małej Oliwce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE