Żałoba w Ich Troje

i

Autor: AKPA/Karol Makurat

Żałoba w Ich Troje. Michał Wiśniewski i reszta członków zespołu pogrążeni w smutku

2022-03-03 8:15

Zespół Ich Troje jest obecny na polskiej scenie muzycznej od niemal 27 lat. Jego członkami od samego początku są Michał Wiśniewski (50 l.) i Jacek Łągwa (53 l.). Wspólnie świętują oni sukcesy, a także wspierają się w trudnych chwilach. Tym razem zespół przekazał mediom smutną wiadomość. Zmarł Andrzej Łągwa, ojciec muzyka, który był aktorem, podobnie jak jego żona Janina Borońska-Łągwa.

Ich Troje  zaliczał lepsze i gorsze momenty, a rozwój ich kariery śledziła cała Polska. Jego członkami niezmiennie, od początku są Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa, zmieniały się jednak wokalistki - do najbardziej zapamiętanych należą Magda Femme, Justyna Majkowska i Anna Świątczak. Od 2017 roku poza Michałem Wiśniewskim oraz Jackiem Łągwą do Ich Troje należy Agata Buczkowska. Grupa ma pokaźne grono wiernych fanów, którzy ochoczo przyjeżdżają na koncerty Ich Troje. 

Smutne wieści od Ich Troje

Członkowie zespołu Ich Troje przekazują fanom najważniejsze informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych. 2 marca na facebookowym profilu grupy pojawił się smutny wpis - poinformowano o śmierci Andrzeja Łągwy (+78 l.). Nie żyje ojciec kompozytora Jacka Łągwy.

Odszedł mąż, ojciec i dziadek - Andrzej Łągwa. Aktor filmowy, serialowy i teatralny. Jacku, przyjmij kondolencje od całego naszego zespołu i fanów

- brzmi jego treść. Wpis opatrzony jest czarno-białym zdjęciem artysty. 

Sprawdź także: Aktor "Vabank" zmarł tragicznie. Dzisiaj mija dokładnie 40 lat od premiery tej kultowej komedii

Andrzej Łągwa był ojcem Jacka Łągwy. Mężczyzna miał na swoim koncie role w produkcjach takich jak "Chłopi", "Niezwykłe przygody pana Kleksa", "Pan Samochodzik i niesamowity dwór", "Powrót do Polski" czy "Pogranicze w ogniu". Występował on również w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz Teatrze Powszechnym w Łodzi. Był także mężem aktorki, Janiny Borońskiej-Łągwy (79 l.), która zagrała m.in. w "Stawce większej niż życie" i "Znachorze".

Fani składają Jackowi Łągwie kondolencje w komentarzach. My również się do nich dołączamy. 

Groby aktorów "Czterech pancernych" i "Wojny domowej". Niezapomniani