Milionerzy: Pytanie za milion! Jakie polskie miasta są na Łuku Triumfalnym? [ODPOWIEDŹ]

2021-08-04 17:50
Milionerzy: Hubert Urbański
Autor: AKPA

To po to uczestnicy zgłaszają się do "Milionerów"! W 408. odcinku padło pytanie za milion! Czego dotyczyło? Sprawdź, jak brzmiała odpowiedź na najważniejsze pytanie "Milionerów". Na paryskim Łuku Triumfalnym, na pamiątkę napoleońskich zwycięstw, wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich?

Dla takich chwil warto oglądać "Milionerów"! W 408. odcinku padło pytanie za milion. Niestety, uczestnik musiał obejść się smakiem. Znacie poprawną odpowiedź?

Na paryskim Łuku Triumfalnym, na pamiątkę napoleońskich zwycięstw, wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich:

A. Warszawy

B. Wrocławia

C. Gdańska

D. Ostrołęki

Tak brzmiało pytanie za milion złotych. Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi i postanowił się wycofać. Jak brzmiała poprawna odpowiedź? Otóż na Łuku Triumfalnym nie wyryto Warszawy (A). Wiedzieliście?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE