Milionerzy, Hubert Urbański

i

Autor: AKPA/Niemiec "Milionerzy", Hubert Urbański

Milionerzy

Milionerzy: którego pierwiastka nie ma w cząsteczce nikotyny? Uczestniczka nie znała odpowiedzi, a Ty?

2022-10-04 21:03

4 października na antenie stacji TVN wyemitowano 574. odcinek "Milionerów". Jedno z pytań sprawiło jej szczególny problem. Czy wiecie, którego pierwiastka nie ma w cząsteczce nikotyny? Uczestniczce nie udało się udzielić poprawnej odpowiedzi.

We wtorek, 4 października, na antenie TVN wyemitowano 574. odcinek popularnego teleturnieju "Milionerzy". Grę rozpoczęła Anna. Uczestniczka teleturnieju bez większych problemów przebrnęła przez kilka pierwszych pytań, choć wykorzystała dwa z przysługujących jej trzech kół ratunkowych. Schody zaczęły się przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Którego pierwiastka nie ma w cząsteczce nikotyny? 

A. węgla

B. wodoru

C. azotu

D. siarki

Anna zdecydowała się na telefon do przyjaciela. Renata poradziła jej zaznaczenie odpowiedzi C. Uczestniczka "Milionerów" postanowiła zaryzykować i skorzystać z tej porady. Była to jednak błędna odpowiedź - w cząsteczce nikotyny nie ma siarki, powinna zatem zaznaczyć odpowiedź D. Anna opuściła studio "Milionerów" z gwarantowaną wygraną wynoszącą 1000 zł.

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają