Milionerzy, prowadzący Hubert Urbański

i

Autor: X-NEWS

Milionerzy: Który to siarczek żelaza nazywany też złotem głupców? Nie wiedziała i odpadła

2021-07-22 17:00

Ostatni odcinek "Milionerów" przed weekendem! Uczestniczka musiała zmierzyć się z podchwytliwymi pytaniami, na które nie zawsze znała poprawną odpowiedź. W odcinku 401. padło pytanie o złoto głupców! Czy znacie poprawną odpowiedź na to pytanie z "Milionerów"? Który to siarczek żelaza nazywany też złotem głupców?

W 401. odcinku "Milionerów" uczestniczka trafiła na pytanie dotyczące złota! Czy znalibyście poprawną odpowiedź na to pytanie? Nie jest to proste wyzwanie.

Który to siarczek żelaza nazywany też złotem głupców?

A. malachit

B. kwarc

C. kalcyt

D. piryt

Tak brzmiało pytanie za 75 tys. złotych. Uczestniczka po chwili zastanowienia postawiła na wariant A. Czy był poprawny? Okazało się, że nie. Prawidłowa odpowiedź to D - piryt! Wiedzieliście?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Milionerzy - pytania za milion

Pytanie 1 z 12
Once upon a time... - tak zazwyczaj zaczynają się:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE