Milionerzy: Liczył, że wie i się przeliczył! Czym jest kukułka plamista? [ODPOWIEDŹ]

2022-01-10 19:39
Milionerzy
Autor: Screenshot Facebook Milionerzy TVN

Czasem nie warto ryzykować! W 440. odcinku "Milionerów" uczestnik dotarł do pytania za 20 tys. złotych. Nie chcąc tracić cennych kół ratunkowych, zdecydował się polegać na intuicji. Co mu to dało? Niestety przegraną! Znasz poprawną odpowiedź na to pytanie z "Milionerów"? Jaką torebkę ma kukułka plamista?

"Milionerzy" wracają po dłuższej przerwie. W czwartek, 6 stycznia, z powodu święta na antenie stacji TVN nie wyemitowano powtórkowego odcinka kultowego teleturnieju. Z tego powodu, 440. odcinek "Milionerów" widzowie mogli obejrzeć w poniedziałek, 10 stycznia. Wybraliśmy najciekawsze pytanie, które pojawiło się w programie. Uczestnik popełnił fatalny błąd. Znasz poprawną odpowiedź?

Kukułka plamista ma torebkę:

A. a niej moc drobnych nasion

B. na cudze jaja

C. stawową prawą i lewą

D. konduktorkę

Tak brzmiało pytanie warte 20 tys. złotych! Uczestnik nie wiedział, czym jest kukułka plamista. Stwierdził, że to prawdopodobnie ptak, więc zaznaczył odpowiedź C. Czy była poprawna? Oczywiście nie! Kukułka plamista to roślina z gatunku storczykowatych. Poprawną odpowiedzią okazał się wariant A. Wiedzieliście?

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE