Narkotyki w "Ameryka Express"! Kazali to zrobić uczestnikom

2018-10-24 22:46
Ameryka Express odcinek 8
Autor: x-news Ameryka Express odcinek 8

Zadania w "Ameryka Express" coraz częściej zaskakują internautów. Tym razem uczestnicy musieli znaleźć dilera i pozyskać kokę! Liście okazały się bardzo pomocne w leczeniu pewnych uciążliwych dolegliwości.

Jednym z pierwszych zadań gwiazd w 8. odcinku "Ameryka Express" było pozyskanie liści koki. Uczestnicy musieli znaleźć narkotyk, a następnie żuć go w dalszej części wyścigu. Nie mogli oni wypluć rośliny nawet podczas picia najpopularniejszego gazowanego napoju w Peru - złocistej i wyjątkowo słodkiej Inca Cola.

Żucie liści koki wpływa pozytywnie na łagodzenie objawów choroby wysokościowej. Są one powszechnie spożywane przez mieszkańców Ameryki Południowej, zwłaszcza tych, którzy żyją w krajach andyjskich. Pomagają także turystom przetrwać górskie wycieczki na większych wysokościach. Przydają się szczególnie, gdy jest mała ilość tlenu w powietrzu. Substancja zawarta w liściach rozrzedza krew. Warto też wspomnieć, że roślina ta jest bogatym źródłem składników odżywczych oraz substancji, które poprawiają samopoczucie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE