NATALIA NIEMEN

i

Autor: Artur Hojny NATALIA NIEMEN

Naprawdę to powiedziała!

Córka Niemena mocno odcina się od Kościoła! Woli grać w klubach LGBTQ+?!

2023-09-07 12:50

Natalia Niemen (47 l.) oprócz tego, że jest córką Czesława Niemena występuje również jako wokalistka. Prywatnie związana jest z synem pastora ze zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Poznaniu. W jednej z rozmów wyznaje, że obecnie inaczej odbiera wartości niż jeszcze kilka lat temu.

Natalia Niemen kiedyś promowała tradycyjne wartości. Teraz się od nich odcina!

Natalia Niemen została wychowana w tradycyjnych wartościach. Wiara była dla niej zawsze ważna.

- Gdy miałam dziewięć lat, dostałam totalnego bzika na punkcie wiary katolickiej i Kościoła. Komunia, a potem różne aktywności w kościele to była dla mnie podstawa, bywało, że odłączałam się od dzieci bawiących się na podwórku i mówiłam, że muszę iść się pomodlić – opowiada dla Wysokich Obcasów Niemen.

Jako nastolatka odsunęła się od Kościoła Katolickiego, choć dalej religia zaprzątała jej głowę.

- Ta toksyczna forma szukania siebie, bo dzisiaj tak to nazywam, cały czas we mnie drgała i około dwudziestki wróciłam do tematu chrześcijaństwa w sposób mocno fundamentalistyczny. Tylko tym razem weszłam w protestantyzm – powiedziała dla Wysokich Obcasów Natalia Niemen.

Po dłuższym czasie zauważyła, że żadna religia do niej nie przemawia.

- To pragnienie akceptacji jest tak silne, że rezygnujesz z tego za dobre słowo od czasu do czasu „fajna jesteś, Natalia, bo tak się super modlisz, tak świetnie śpiewasz o Jezusie” – powiedziała dla Wysokich Obcasów Natalia Niemen.

Wokalistka też zaznacza, że w decyzji upewniła ją pandemia. To nie Kościół pomógł jej wyjść z depresji, a terapia.

Posłanka Lewicy o swoich przygodach z Kościołem

Córka Czesława Niemena krytykuje Kościół. Woli śpiewać w klubach LGBTQ+

Jak zaznacza w rozmowie Natalia Niemen, chce brać odpowiedzialność za własne czyny, a powierzanie wszystkiego w ręce Boga to już przeszłość.

- Równie złe są te przypadki, kiedy ktoś robi genialne wrażenie, jest serdeczny, okazuje empatię, ale jednocześnie umie w bardzo zawoalowanej i niemal nieuchwytnej formie manipulować - powiedziała córka Czesława Niemena dla Wysokich Obcasów.

Jak zaznaczyła Natalia Niemen nie występuje już w kościołach. Preferuje grę w klubach dla społeczności LGBTQ+.

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?