Nie żyje Antoni Gucwiński z programu "Z kamerą wśród zwierząt" TVP

2021-12-08 12:09
SG Antoni Gucwiński (1932-2021) Żegnaj twórco Z kamerą wśród zwierząt
Autor: SE

Antoni Gucwiński nie żyje. Legendarny dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego zmarł dziś rano. Miał 89 lat. Razem z żoną Hanną prowadził legendarny program TVP "Z kamerą wśród zwierząt".

Antoni Gucwiński nie żyje. Smutną wiadomość podał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Antoni Gucwiński to legendarny dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Wraz z żoną Hanną prowadził też bardzo popularny program telewizyjny "Z kamerą wśród zwierząt", który był emitowany od 1971 roku aż do 2002. Program ten sprawił, że małżeństwo Gucwińskich polubiła cała Polska i cieszyli się ogromną popularnością. Zyskało również samo ZOO. Bo stało się najbardziej znanym takim ogrodem w Polsce i jedną z największych wizytówek Wrocławia.

Bolesna prawda o Gucwińskich. Bali się, że będą rzucać w ich dom kamieniami

Antoni Gucwiński dyrektorem ZOO był od roku 1966, w którym pracował do 2006 r. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu czy doktorem honoris causa Akademii Rolniczej we Wrocławiu. 

Antoni Gucwiński urodził się w 1932 roku, w Porębie Małej, uczęszczał do liceum w Nowym Sączu i technikum w Nawojowej. Ukończył zootechnikę na krakowskiej Szkole Rolniczej, a także (w 1962 r.) weterynarię na wrocławskiej AR. W 1967 roku uzyskał tytuł doktora (temat pracy: anestezjologia weterynaryjna).  

Kolejny skandal niszczy życie Antoniego Gucwińskiego! Wstrząsające zdjęcia ujrzały światło dzienne!

Sonda
Oglądasz TVP?

Antoni Gucwiński przestał być dyrektorem ZOO po tym, jak wybuchł skandal z misiem Mago - niedźwiedziem, który był przetrzymywany w bardzo złych warunkach (w betonowej klitce) - również dlatego, jak tłumaczyła dyrekcja, że zwierzę było za duże na istniejący wybieg i obawiano się, że może stanowić zagrożenie dla zwiedzających.

Gucwiński został nawet za to skazany, ale do końca uważał, że zarzuty były niesprawiedliwe, a on sam starał się poprawić los zwierzęcia (np. znaleźć mu inne zoo), ale bezskutecznie. 

Wrocławianie do dziś z sympatią wspominają małżeństwo Gucwińskich, a wielu z mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest zdania, że afera związana z misiem, była efektem walki politycznej mającej na celu pozbycie się wieloletniego dyrektora z ogrodu. 

Groby dziennikarzy i prezenterów TVP. Byli ikonami PRL. Niezapomniani
Zmarł Antoni Gucwiński. Twórca "Z kamerą wśród zwierząt"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE