Nie żyje basista zespołu Queen. Fani w żałobie

2019-03-08 7:50
Zespół Queen
Autor: print screen Instagram / queen_1970_1991_ Zespół Queen

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów zespołu Queen. Zmarł pierwszy basista grupy - Mike Grose. O jego śmierci poinformował Roger Taylor, perkusista brytyjskiej grupy

Nie żyje Mike Grose - pierwszy basista zespołu Queen. Mężczyzna zmarł 6 marca, a informację o jego śmierci w mediach społecznościowych przekazali Roger Taylor i Brian May.

"Ze smutkiem dowiedziałem się o odejściu starego przyjaciela, Mike’a Grose’a, o którym pierwszy raz usłyszałem, gdy grał w zespole The Individuals, gdy chodziliśmy do tej samej szkoły. Miał potężne brzmienie" - napisał Roger Taylor.

Kim był Mike Grose?

W zespole był obecny od samego początku jego istnienia. Grose grał z Queen zaledwie przez kilka miesięcy, od wiosny do sierpnia 1970 roku. Wspólnie zagrali tylko trzy koncerty - jeden w Londynie i dwa w Truro.

"Przy przyjęciu go do zespołu niebagatelne znaczenie miał fakt, iż posiadał on wzmacniacz firmy Marshall oraz furgonetkę marki Volkswagen" – informuje polska strona fanów legendarnej grupy.

Ostateczny kształt zespołu Queen, ten z Freddiem Mercurym, ukształtował się w lutym 1971 roku. Wówczas Mike'a Grose'a zastąpił John Deacon.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE